Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

sobota 24.04.2004

Kurier Poranny - Marszałek na strażaka? Gazeta Wyborcza - Egzotyczna wystawa w Łomży Gazeta Wyborcza - Koncert w hołdzie Lutosławskiemu

Kurier Poranny - Marszałek na strażaka?
Wicemarszałek Jan Kamiński blokuje dotacje dla strażaków, dopóki nie zostanie prezesem OSP - twierdzą pracownicy Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. - Sami strażacy proszą mnie, żebym został prezesem - odpowiada Kamiński.
Dostaniecie, ale nie za darmo...
Wicemarszałek Jan Kamiński z Podlaskiej Inicjatywy Ludowej (wcześniej Samoobrona) w zarządzie województwa nadzoruje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Przed rokiem doprowadził do wymiany rady nadzorczej i zarządu WFOŚ na swoich ludzi.
Wczoraj do marszałka Janusza Krzyżewskiego dotarł list otwarty pracowników WFOŚ, którzy zarzucają Kamińskiemu, że zrobił z Funduszu "prywatny folwark". - Nie wiem, co z tym zrobię - mówi Krzyżewski. - Gdyby to nie był anonim, to przesłałbym list do komisji rewizyjnej.
List trafił również do "Porannego". Pracownicy WFOŚ piszą m.in: "Jan Kamiński blokuje dofinansowanie zadań straży pożarnej do czasu, zanim zostanie prezesem zarządu wojewódzkiego OSP. Ostatnio, zabiegając o stanowisko skarbnika zarządu wojewódzkiego OSP, obiecywał kwotę 150 tys. zł na zadania statutowe Straży. Jest to, naszym zdaniem, kupczenie publicznymi pieniędzmi i ogromne nadużywanie stanowiska samorządowego".
wiecej: Kurier Poranny - Marszałek na strażaka?

Gazeta Wyborcza - Egzotyczna wystawa w Łomży
O tym, że japoński teatr jest jednym z najbardziej tajemniczych zjawisk świata sztuki, zaświadczy w sobotę wystawa "Tradycyjny teatr Japonii". O godz. 12 egzotyczna ekspozycja zostanie otwarta w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży (ul. Krzywe Koło 1)
Jak bardzo japoński teatr różni się od europejskiego opowiedzą niezwykłe eksponaty: maski, lalki, kostiumy (kimona, wachlarze, pasy obi i sandałki - geta i tabi), fragmenty dekoracji, miecze kendo, a także kumode - symbole szczęścia. Wszystkie pochodzą z prywatnej kolekcji Barbary i Masakatsu Yoshida, współtwórców łódzkiego Towarzystwa Polsko-Japońskiego. Podczas wernisażu Masakatsu zaprezentuje kilka ze swych umiejętności - sztukę strzelania z łuku (kjudo), pokaz kaligrafii japońskiej (wykładał ją na Uniwersytecie Łódzkim), tradycyjne systemy walki - kendo (z użyciem kijów shinaj).
więcej: Gazeta Wyborcza - Egzotyczna wystawa w Łomży

Gazeta Wyborcza - Koncert w hołdzie Lutosławskiemu
Najzdolniejsi młodzi wykonawcy utworów Witolda Lutosławskiego zaprezentują się w sobotę w kościele parafialnym w Drozdowie. Przed laty chrzczony był w nim sam kompozytor
Usłyszymy laureatów Konkursu Wykonawczego Utworów Lutosławskiego, jaki Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Przyrody w Drozdowie zorganizowało już po raz drugi dla dzieci i młodzieży ze szkół muzycznych całej Polski.
Jak twierdzą organizatorzy - celem konkursu jest popularyzacja utworów Lutosławskiego wśród młodego pokolenia a także promocja pięknego Drozdowa - rodzinnej wsi Lutosławskich. W tym roku do konkursu stanęło 47 młodych muzyków. Oceniało ich jury pod przewodnictwem Jana Krenza, z udziałem Ewy Pobłockiej, Krystyny Szostek-Radkowej, Tomasza Strahla i Stanisławy Chyl. Patronat nad imprezą objął biskup łomżyński Stanisław Stefanek i minister kultury Waldemar Dąbrowski.
Gazeta Wyborcza - Koncert w hołdzie Lutosławskiemu

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę