Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Remont ul. Przytulskiej w Jedwabnem będzie kontynuowany

Dziś w Białymstoku podpisano umowę na remont kolejnego odcinka drogi wojewódzkiej 668 w Jedwabnem. Do końca listopada 2025 roku ulica Przytulska zyska nowy wygląd.

Jeszcze drobne poprawki i mała obwodnica ul. Przytulskiej w Jedwabnem zostanie oddana do użytku. Zanim pojadą nią pierwsze samochody, dziś 9 lipca 2024 roku w Białymstoku podpisano umowę na remont kolejnego odcinka tego ciągu komunikacyjnego. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni na odcinku 750 m o nawierzchni bitumicznej, ciągu pieszo - rowerowego, którego obecnie tam nie ma, instalacji wodno-kanalizacyjnej, zjazdów indywidualnych i publicznych, skrzyżowań z  lewoskrętem przy zjeździe na Stawiski. 

Koszt prac wynosi blisko 13 mln zł i zostanie pokryty z budżetu województwa. Zakończenie prac zaplanowano na listopad 2025 r. 

- To największa inwestycja w historii naszej gminy. Jest to droga strategiczna, w ciągu traktu Łomża-Osowiec. Można powiedzieć, że korzystają z niej mieszkańcy wielu gmin. Dziękuję za kontynuację tej przebudowy – mówił burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski.

Umowę w imieniu wykonawcy robót podpisał Robert Skarżyński, prezes firmy BIK-Projekt z Łomży oraz wicemarszałek województwa Marek Malinowski i członek zarządu Jacek Piorunek, który życzył najszybszej realizacji robót, a mieszkańcom zadowolenia z efektów inwestycji. 

W sumie na przebudowy dróg w Czyżewie, Jedwabnem i Brańsku trafi 41 mln zł. 

2046x947+0+417.jpg

źródło: podlaskie.eu

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę