Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 15 lipca 2024 napisz DONOS@

Dyrektor z uprawnieniami kierowcy

Główne zdjęcie
Andrzej Modzelewski, były dyrektor MOSiR-u, obecnie dyrektor ds. technicznych w MPK

- Pan Andrzej Modzelewski posiada uprawnienia do przewozu osób w transporcie zbiorowym, co w przypadku pracy w MPK jest mocnym atutem – wyjaśnia Janusz Franciszek Nowakowski, Prezes Zarządu Spółki MPK w Łomży, w odpowiedzi na pytania redakcji 4lomza.pl o bliższe okoliczności zatrudnienia w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji byłego dyrektora MOSiR jako dyrektora ds. technicznych MPK. - MPK ma problemy z naborem na kierowców i każdy pracownik, niezależnie od stanowiska, jakie zajmuje, może być wykorzystany w razie sytuacji awaryjnej jako kierowca.

W odpowiedzi na pytania 4lomza.pl prezes Janusz Nowakowski z miejskiej Spółki MPK napisał, że „Pan Andrzej Modzelewski został zatrudniony w MPK w Łomży. Na stanowisku dyrektora d/s technicznych. Pan Andrzej Modzelewski przez ponad 10 lat pracował w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łomży, z czego ostatnie 9 lat pełnił funkcję dyrektora tej jednostki. Ukończył studia magisterskie na Politechnice Białostockiej w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, studia menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz studia podyplomowe na Uniwersytecie Białostockim na Wydziale Prawa w zakresie administracji publicznej. Dodatkowo posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek.

Ponadto Pan Andrzej Modzelewski posiada uprawnienia do przewozu osób w transporcie zbiorowym, co w przypadku pracy w MPK jest mocnym atutem. MPK ma problemy z naborem na kierowców i każdy pracownik, niezależnie od stanowiska, jakie zajmuje, może być wykorzystany w razie sytuacji awaryjnej jako kierowca”.

Czy prezydent wywierał naciski na władze MPK...?
Prezes Spółki MPK w Łomży Janusz Nowakowski potwierdził, że „w strukturze organizacyjnej Spółki jest stanowisko dyrektora d/s technicznych. Na przedmiotowe stanowisko nie było ogłoszonego konkursu. Wynagrodzenie dyrektora d/s technicznych nie może być przedmiotem informacji publicznej. Zatrudnienie na stanowisku dyrektora d/s technicznych nie ma związku z ewentualną emeryturą Prezesa J. Nowakowskiego”.

Oprócz zapytania, jakie wynagrodzenie miesięczne wyznaczono na nowe stanowisko dyrektora ds. technicznych i ile to stanowisko kosztuje rocznie MPK, zapytaliśmy również: czy władzom Spółki MPK znany jest raport Regionalnej Izby Obrachunkowej, m.in. o nieprzestrzeganiu przepisów prawnych, dotyczących gospodarki finansowej i rachunkowości jednostek budżetowych, oraz nieprawidłowego funkcjonowania kontroli zarządczej w MOSiR w Łomży, gdzie dyrektorem był do lutego 2024 r. Andrzej Modzelewski? 

„Zarząd Spółki nie zna szczegółów raportu RIO” - pisze w odpowiedzi prezes Nowakowski. Jeśli ktoś jeszcze nie zna szczegółów kontroli RIO, podczas której dyrektor MOSiR postanawia rozstać się z MOSiR-em, to w linkach poniżej znajdzie szczegóły pokontrolne. Czytelnicy 4lomza.pl byli również przekonani, tzn. ciekawi, czy kandydaturę nowego pracownika zgłosił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski? Czy wywierał naciski na władze MPK? „Pan Andrzej Modzelewski sam zgłosił się do MPK z wnioskiem o zatrudnienie” - odpowiada prezes MPK Janusz F. Nowakowski.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę