Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Wężykiem, wężykiem...

Mimo obowiązywania przepisów o konfiskacie aut pijanych kierowców, wielu z nich ciągle sprawdza ich aktualność. W Łomży do tej pory skonfiskowano 11 pojazdów, a ostatni przypadek miał miejsce w niedzielę.

Ciekawa i zabawna jednocześnie sytuacja miała miejsce w niedzielę, tuż przed 9 w Miastkowie. Drogą gruntową jechało alfa romeo, ale na widok policjantów zatrzymało się i próbowało zawrócić. Kierowca źle oszacował szerokość drogi i przodem wjechał do rowu. Szybko wysiadł z samochodu i uciekł na pobliską posesję. To wszystko widzieli policjanci, którzy ruszyli za nim. 

W zagrodzie zastali dwóch mężczyzn, jak się okazało pijanych. Kierowcę alfy romeo policjanci rozpoznali w 31-latku, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 0,7 promila alkoholu w organizmie. Przy sprawdzaniu w policyjnych rejestrach okazało się, że ma on też zakaz prowadzenia pojazdów obowiązujący do września.

W tej sytuacji z pomocą przychodzi starszy mężczyzna. Jak relacjonują policjanci, 66-latek postanowił wziąć winę na siebie i powiedział, że to on był kierowcą alfa romeo. W tym przypadku badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania. 

Kto ostatecznie kierował pojazdem rozstrzygną badania kryminalistyczne, do których materiał z pojazdu pobrał wezwany na miejsce policyjny technik. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Pojazd pozostawiony w rowie nie należał do żadnego z w/w mężczyzn, dlatego o ewentualnej karze w wysokości jego równowartości zdecyduje sąd.

Drugi nietrzeźwy kierowca wpadł, bo na policję zadzwonił inny uczestnik ruchu, który poinformował o pojeździe jadącym wężykiem. Mundurowi wskazane auto dostrzegli na moście Hubala. Mazdą jechał 61-letni łomżanin, u którego badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie. „Mężczyzna przyznał, że wczoraj i dziś rano pił alkohol stąd tak wysoki wynik badania” - czytamy w relacji. 

Kierowca stracił prawo jazdy, a jego pojazd został skonfiskowany. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Od 14. marca br, kiedy w Polsce wprowadzono przepis o przepadku pojazdów pijanych kierowców, w Łomży i powiecie łomżyńskim skonfiskowano 11 samochodów. Ostatecznie o przepadku decyduje sąd. 

źródło: KMP Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę