Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Jurgiel zawieszony w prawach członka PiS

Główne zdjęcie
Krzysztof Jurgiel

Jarosław Kaczyński zawiesił Krzysztofa Jurgiela w prawach członka PiS. Informację w mediach społecznościowych przekazał rzecznik partii Rafał Bochenek. To wg nieoficjalnych informacji, konsekwencja oddania sejmiku Koalicji Obywatelskiej.

W czwartek 16 maja wieczorem rzecznik PiS Rafał Bochenek ogłosił w mediach społecznościowych: „Decyzją p. prezesa Jarosława Kaczyńskiego, z dniem dzisiejszym p. Krzysztof Jurgiel, członek Prawa i Sprawiedliwości w woj. podlaskim, został zawieszony w prawach członka PiS”.

 

U źródeł tej zaskakującej decyzji ma być utrata większości przez PiS w sejmiku. Jacek Piorunek dla 4lomza.pl mówił, że brak propozycji dla dotychczasowych członków zarządu i marginalizacja Burnos i Malinowskiego w nowym rozdaniu miała pomóc Koalicji Obywatelskiej w przekonaniu tych radnych w przejściu na „drugą stronę”. 

Mariusz Gierszewski z Radia ZET w serwisie X napisał: „Na 'Nowogrodzką' dotarło, że Wiesława Burnos i Marek Malinowski wybrani z list PiS radni, którzy weszli do stworzonego przez koalicję KO i 3D zarządu województwa podlaskiego to ludzie Jurgiela. Stąd decyzja prezesa Kaczyńskiego o zawieszeniu Krzysztofa Jurgiela".

Wg TVN, że to wina Jurgiela prezesa Jarosława Kaczyńskiego miał przekonać Jacek Sasin. Z kolei wielu członków PiS w regionie, porażką w sejmiku za styl władzy obciąża właśnie Jacka Sasina i dotychczasowego marszałaka Artura Kosickiego. 

 

Z kolei Patryk Michalski z Wp.pl powołując się na swoje źródła w PiS napisał, że „Prezes PiS dostał informacje, że za utratą władzy na Podlasiu może stać Krzysztof Jurgiel. - Ma sygnały, że to Jurgiel stał za zbuntowaniem dwojga radnych PiS. Ma informacje, że Jurgiel mści się za brak miejsca na listach do PE”. 

 

Europoseł Krzysztof Jurgiel od lat związany z Kaczyńskim, najpierw w Porozumieniu Centrum, a później w Prawie i Sprawiedliwości. Po tragicznej śmierci Krzysztofa Putry w 2010 roku do lutego 2019 roku był szefem struktur Prawa i Sprawiedliwości w województwie podlaskim. W czasie swojej kariery przez wiele lat pełnił funkcję ministra rolnictwa. Choć w 2019 roku w wyborach do Parlamentu Europejskiego otrzymał ponad 100 tys. głosów, to w obecnych nie znalazł się na liście. Krążyła informacja, że jeśli miałby dostać miejsce poniżej 2, to nie startuje. W wyborach poparł Adama Andruszkiewicza startującego z trzeciego miejsca. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę