Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 02 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.onet.pl

Dwie śmiertelne ofiary tlenku węgla

Dwie osoby, 70-letnia kobieta i jej 42-letni syn, uległy śmiertelnemu zaczadzeniu w Grajewie. W środę rano znaleziono ich we własnym domu, ogrzewanym piecem kaflowym - poinformowała policja. Przyczyna śmierci nie jest jeszcze znana, ale wszystko wskazuje na zatrucie tlenkiem węgla albo z pieca, albo z nieszczelnej instalacji kominowej. Jak poinformowali strażacy, nie było żadnego pożaru, ale dom był zadymiony. Według policji, powołującej się na opinię kominiarza, "brak było ciągu w kominie".

Rano w odwiedziny do staruszki przyszła córka ze swoim synem. To oni powiadomili pogotowie. Kobieta już nie żyła, mężczyznę zabrała do szpitala karetka, ale mimo reanimacji nie udało się uratować mu życia. Strażacy przypominają, że tlenek węgla (czad) nazywany jest często "cichym zabójcą". To gaz bezwonny i bezbarwny, silnie toksyczny, występujący m.in. w dymie z ognia i w spalinach samochodowych. Już w niewielkim stężeniu, po kilku wdechach, doprowadza do utraty przytomności, a potem do śmierci, gdyż wiąże się z hemoglobiną we krwi, uniemożliwiając dotlenianie organizmu.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę