Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Sprawca wypadku pod Jakacią był pijany

Sprawca nocnego wypadku na DW677, w którym zginął 21-letni traktorzysta i 34-letni pasażer był pijany. Mężczyzna z obrażeniami trafił do szpitala.

Tragiczne żniwo ostatniej nocy zebrał alkohol połączony z brakiem wyobraźni kierującego. Na drodze wojewódzkiej Śniadowo – Ostrów Mazowiecka, pod Jakacią Dworną, opel uderzył w ciągnik rolniczy, który przewrócił się i przygniótł młodego traktorzystę. Mimo podjętej reanimacji 21-latek zmarł. Po zderzeniu samochód osobowy zapalił się i gdyby nie pomoc świadków, ranni mogliby spłonąć żywcem w aucie. Tak czy inaczej pasażera nie udało się uratować. 

Z informacji policji wynika że 23-letni kierowca opla był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna leży w szpitalu, ale została od niego pobrana krew, co pozwoli ustalić dokładne stężenie środka w organizmie. Ponadto świadkowie mówili o dużej prędkości z jaką poruszała się osobówka. 

Zgodnie z art. 177 § 2. Kodeksu Karnego sprawcy wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W świetle art. 178 kara może zostać o połowę podniesiona czyli do maksymalnie 12 lat. Minimalna kara w tym wypadku wynosi 5 lat pozbawienia wolności. Sąd może orzec także dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

 

Śmiertelny wypadek pod Jakacią


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę