Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Nie chcą pracować, wolą kraść

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Łomżyńscy policjanci zatrzymali dwóch 34-latków, którzy z kradzieży uczynili sobie stałe źródło utrzymania. Obaj trafili do aresztu, jeden na razie na 3 miesiące, drugi najpierw do odbycia wcześniejszej kary.

Dwóch 34-latków z Łomży, niezależnie od siebie,  z kradzieży uczynili sobie źródło dochodu. Jak czytamy w policyjnym komunikacie, jeden z nich od marca do lipca kradł w lokalnych dyskontach. Jego łupem padały: alkohol, artykuły spożywcze, perfumy, słodycze, a także artykuły gospodarstwa domowego. Mężczyzna zdawał sobie sprawę z tego, że policjanci mogą się nim interesować i jak czytamy „ukrywał się przed organami ścigania”. Operacyjne działania pozwoliły zatrzymać go akurat w miejscu zamieszkania. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 34-letniemu łomżaninowi 8 zarzutów kradzieży. Przez te ostatnie 4 miesięcy, jak podaje KMP w Łomży, mężczyzna ukradł łącznie na blisko 13 tysięcy złotych.. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, która w warunkach recydywy może być zwiększona o połowę. 34-latek bowiem w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa

Inny mieszkaniec naszego miasta dokonywał kradzieży z włamaniem do lokali usługowych. Jego łupem padały przede wszystkim pieniądze i sprzęt elektroniczny. Tu łączna wartość strat wyniosła blisko 18 tysięcy złotych. Policjanci nie chcą ujawniać jak doszło do zatrzymania. Wiadomo, że było to poza miejscem zamieszkania. 34-latek usłyszał 8 zarzutów kradzieży z włamaniem do lokali usługowych. Nie orzeczono względem niego aresztu tymczasowego, ponieważ ciąży na nim 5 miesięcy pozbawienia wolności za podobne przestępstwa w Kolnie.

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w 2022 roku stwierdzono 32,8 tys. przestępstw kradzieży w sklepach. W stosunku do 2021 roku, kiedy było blisko 25 tys., wzrosło o ponad 30%. Branża szacuje, że na gorącym uczynku wpada 10-15% złodziei.

Wiadomoscihandlowe.pl w lipcu 2022 roku pisały, że jeszcze przed pandemią kradzieże sklepowe powodowały straty w samym tylko handlu spożywczym rzędu 5 mld zł rocznie. To około 2 proc. całkowitej wartości sprzedaży FMCG w Polsce. Trzeba pamiętać, że sieci handlowe straty wynikające z kradzieży muszą sobie rekompensować w cenach produktów. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę