Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Sprawca zginął, umorzą postępowanie

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Porsche jechało z nadmierną prędkością, a ciężarówka zgodnie z przepisami – wynika z opinii biegłego, którą otrzymała Prokuratura Rejonowa w Wysokiem Mazowieckiem. Chodzi o wypadek na S8, w którym zginął działacz PSL-u i lekarz z łomżyńskiego szpitala.

- Z otrzymanej przez nas opinii biegłego wynika, że ciężarówka jechała zgodnie z przepisami. Kierowca auta jechał natomiast z nadmierną prędkością – przytacza wypowiedź Doroty Ezman z Prokuratury Rejonowej w Wysokiem Mazowieckiem porrtal tvn24.pl. 

Chodzi o wypadek do którego doszło 29 stycznia 2023 roku na trasie S8 w rejonie  miejscowości Sikory-Pawłowięta, między Mężeninem a Jeżewem Starym. Porsche, którym podróżowało trzech mężczyzn wbiło się w naczepę ciężarówki. Na miejscu zginął 35-letni szef struktur PSL-u w powiecie łomżyńskim Tomasz Jakacki, 34-letni lekarz z łomżyńskiego szpitala i 27-letni kuzyn działacza PSL-u. Autem kierował 27-latek, i jak wynika z ustaleń policji i biegłego, mężczyźni nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. 

Oba pojazdy jechały w tym samym kierunku i obaj kierowcy byli trzeźwi. 

Portal tvn24.pl podaje, że z powodu śmierci sprawcy wypadku, prokuratura zamierza umorzyć postępowanie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę