Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 21 września 2023 napisz DONOS@

Ponad 120 przekroczeń prędkości w długi weekend

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Ponad 122 przekroczenia prędkości, ale bez wypadków do tej pory, tak mijają pierwsze dwa dni długiego weekendu na drogach Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zatrzymano także 37-latkę, która kierowała pojazdem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie.

Przed tzw. długim weekendem policjanci zapowiadali kontrole, szczególnie w kontekście przekroczeń prędkości i niechronionych uczestników ruchu drogowego. „Wszystko po to, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu swojej podróży”. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, sposób przewożenia pasażerów, w szczególności dzieci.

Z opublikowanych dzisiaj, w piątek 9.06 danych wynika, że w tym czasie ujawnili 143 wykroczenia, z czego aż 122 dotyczyło przekroczeń dozwolonej prędkości.  W 115 przypadkach przekroczenia prędkości miały miejsce w rejonach przejść dla pieszych – wskazują policjanci. Najwięcej kontroli w Łomży było na ulicy Zawadzkiej, Sikorskiego/Legionów, Szosa Zambrowska, a w powiecie to : Nowogród, Marianowo i Kisielnica.

Przekroczenia były poniżej 50km/h, co skutkowałoby zatrzymaniem prawa jazdy. Ze względu na stan techniczny zatrzymano 7 dowodów rejestracyjnych. 

W czwartek na drodze wojewódzkiej 648, tuż przed północą niedaleko Morgownik, policjanci zauważyli pojazd kia jadący całą szerokością jezdni. Za kierownicą siedziała kobieta, jak się okazało 37-letnia obywatelka Ukrainy., u której badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Samochód został odholowany, a kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Kierującej zatrzymano prawo jazdy i dziś  ma usłyszeć zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co zgodnie z kodeksem karnym grozi do 2 lat więzienia. 

Wypadek z ofiarą śmiertelną, jaki miał miejsce w czwartek na DK64 między Łomżą a Jeżewem Starym, wydarzył się na terenie powiatu białostockiego.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę