Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 25 września 2023 napisz DONOS@

Nowa fucha miejska doradcy prezydenta

Główne zdjęcie
Prezydent Mariusz Chrzanowski ze swoim doradcą Dariuszem Wojtkowskim po ogłoszeniu objęcia tej funkcji

Doradca prezydenta Łomży Dariusz Wojtkowski został pełnomocnikiem prezesa miejskiego MPEC-u Radosława Żegalskiego. „Prezydent nie posiada wiedzy o zatrudnieniu w niej swojego społecznego doradcy” - informuje ratusz poproszony o komentarz.

„Mój pełnomocnik Dariusz Wojtkowski” - tak Radosław Żegalski, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży, przedstawił podczas sesji zambrowskim radnym towarzyszącego mu doradcę prezydenta Chrzanowskiego. Od jakiegoś czasu „chodziły” po mieście plotki, jakoby społeczny doradca miał znaleźć zatrudnienie w miejskiej spółce, ale brakowało potwierdzenia. Nadeszło 31 maja 2023.

Dariusz Wojtkowski doradcą społecznym prezydenta Mariusza Chrzanowskiego został 1 października 2021 roku. Szef Kancelarii Prezydenta Grzegorz Daniluk mówił wówczas, że  doradzać prezydentowi miał społecznie, nie pobierając wynagrodzenia. Wielokrotnie można go spotkać jako osobę towarzyszącą włodarzowi w jego obowiązkach. Ci, co często bywają w ratuszu podkreślają, że „zawsze” jest on tam obecny. 

„W sprawie polityki kadrowej MPEC-u należy kontaktować się bezpośrednio ze spółką. Prezydent nie posiada wiedzy o zatrudnieniu w niej swojego społecznego doradcy, gdyż osoba pełniąca tę funkcję nie jest zobligowana do informowania w tym zakresie Urzędu Miejskiego” - odpowiada ratusz poproszony o komentarz prezydenta Mariusza Chrzanowskiego w tej sprawie.

Dariusz Wojtkowski to także sekretarz Solidarnej Polski w województwie podlaskim, a z MPEC-em już wcześniej wiązały go dobre relacje. Klub MKS Łomża, którego był prezesem, jak wnika z udostępnionych przez spółkę informacji, 15 kwietnia 2022 roku otrzymał na „promocję i reklamę podczas meczów i zgrupowań”,  40.000,00 zł dotacji. Kilka dni po otrzymaniu pieniędzy, zespół zagrał w turnieju barażowym o II ligę i... słuch o nim (zespole) zaginął. 

Czekamy na odpowiedź spółki od kiedy pełni tę funkcję, zakres pełnomocnictwa i wynagrodzenie.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę