Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 23 czerwca 2024 napisz DONOS@

Marszałek rozdał czeki

Główne zdjęcie
Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś

Ponad 18 mln zł z wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów trafi w ręce 17 samorządów z zachodniej części województwa podlaskiego. Dziś przedstawiciele w Hali Kultury odebrali symboliczne czeki. To pieniądze ważne, konieczne, bez których wiele inwestycji w samorządach nie mogłoby być zrealizowane.

Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś w wystąpieniu wskazywał na wiele programów „polskich i zagranicznych”, które stwarzają problemy dla gmin. Chodzi m.in. o brak funduszy na wkład własny. Właśnie te pieniądze mogą być uzupełnieniem owych wkładów czy bezpośrednio na inwestycje.

- Bardzo ważne pieniądze dla waszych gmin – mówił wicemarszałek Olbryś. - Nie stawialiśmy żadnych warunków przy tym programie dla gmin, to są wasze wybory, to są wasze inwestycje i zapewne dobrze wykorzystacie na wspomożenie budżetów Państwa gmin czy powiatów.

Zapowiedział, że od tego roku województwo podlaskie na inwestycje drogowe w perspektywie do 2027 roku chce przeznaczyć 1,5 mld zł. Na drogi wojewódzkie na tzw. nakładki w ciągu najbliższych 5 lat ma trafić 300 mln zł.  

- Jakbyśmy to wykonali, wówczas w następnej kadencji da nam to 100% dróg wojewódzkich – mówił. Dziękował przy tym samorządowcom za „wzmacnianie” przez nich systemu komunikacyjnego. 

Potrzebę wsparcia podkreślał prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski. Miasto otrzymało 1,5 mln zł na budowę hali sportowej przy SP5. To kolejne wsparcie z tego funduszu, które w sumie wynosi  już 2,5 mln zł. 

- Na przykładzie tej inwestycji widzimy, jak niezwykle ważna jest pomoc województwa – mówił prezydent Łomży.

- To doskonały przykład współpracy pomiędzy samorządem wojewódzkim a samorządami powiatowymi czy gminnymi – podsumował w imieniu samorządowców burmistrz Jedwabnego Adam Niebrzydowski, który także otrzymał symboliczny czek na 750 tys zł. Podkreślał, że bez tego udziału nie dałoby się zrealizować remontu świetlic w Kamiankach, Kuczach Wielkich i Karwowie Wszeborach, na które maja iść otrzymane pieniądze. 

Gmina Nowogród dostała 700 tys zł na przebudowę dróg gminnych prowadzących do Skansenu. Powiat łomżyński wparto 1 mln zł na drogę Rybaki – Drogoszewo. Gmina Przytuły na drogę w Chrzanowie otrzymała 400 tys zł, a Gmina Zbójna także na drogi gminne 500 tys zł.

Pełna lista zadań:

 • Budowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Józefowo, 600 tys. zł, gmina Mały Płock, powiat kolneński;
 • Budowa budynku magazynowego służącego na potrzeby działalności kulturalnej wsi Zabiele, 600 tys. zł, gmina Kolno, powiat kolneński;
 • Przebudowa drogi powiatowej na odcinkach Pieniążki - Białaszewo i Białaszewo - DW 668, 1,2 mln zł, powiat grajewski;
 • Budowa budynku Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, 400 tys. zł, gmina Zambrów, powiat zambrowski;
 • Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Mścichy wraz z niezbędną infrastrukturą, 700 tys. zł, gmina Radziłów, powiat grajewski;
 • Remont drogi powiatowej nr 1883B pomiędzy miejscowościami Leman – Ksebki, 800 tys. zł, powiat kolneński;
 • Przebudowa dróg gminnych w Nowogrodzie prowadzących do Skansenu Kurpiowskiego im. A. Chętnika w Nowogrodzie - II etap, 700 tys. zł, gmina Nowogród, powiat łomżyński;
 • Modernizacja oświetlenia ulicznego oraz dobudowa nowych punktów oświetleniowych na terenie Grabowa, 300 tys. zł, gmina Grabowo, powiat kolneński;
 • Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Chrzanowo, 400 tys. zł, gmina Przytuły, powiat łomżyński;
 • Remont drogi powiatowej Nr 2025B na terenie wsi Srebrna i Żabikowo, 850 tys. zł, powiat zambrowski;
 • Przebudowa i rozbudowa drogi powiatowej Nr 1911B Rybaki-Drogoszewo, 1 mln zł, powiat łomżyński;
 • Modernizacja dróg na terenie gminy Zbójna, 500 tys. zł, gmina Zbójna, powiat łomżyński;
 • Modernizacja nadbrzeża portowego Jeziora Rajgrodzkiego - etap I,  600 tys. zł, gmina Rajgród, powiat grajewski;
 • Modernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Kucze Wielkie, Kamianki i Karwowo Wszebory, 750 tys. zł, gmina Jedwabne, powiat łomżyński;
 • Budowa Sali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 5 w Łomży, 1,5 mln zł, Miasto Łomża, powiat łomżyński;
 • Przebudowa istniejącego stadionu piłkarsko- lekkoatletycznego wraz z niezbędną infrastrukturą w Kolnie, 1,5mln zł, Miasto Kolno, powiat kolneński;
 • Budowa bieżni lekkoatletycznej wraz ze skocznią w dal przy Szkole Podstawowej w Wierzbowie, 450 tys. zł, gmina Grajewo, powiat grajewski.

 

Foto: Wicemarszałek województwa podlaskiego Marek Olbryś
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
 1. Analityki ruchu na naszych serwisach
 2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
 3. Personalizowania reklam
 4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę