Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Sejmik za remontem linii kolejowej Łapy – Łomża

Główne zdjęcie
Fot. Podlaskie.eu

Radni Sejmiku przyjęli uchwałę z 64 mln zł na rewitalizację linii kolejowej Łapy – Śniadowo – Łomża. - To ważny krok na drodze do powrotu połączeń kolejowych do Łomży - mówi wicemarszałek województwa Marek Olbryś.

27 radnych za, przy jednej osobie niegłosującej i jednej nieobecnej, radni Sejmiku przyjęli zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Zmiana dotycząca tej części województwa to wpisanie 64 milionów 441 tysięcy 954 złotych na rewitalizację linii kolejowej Łapy – Śniadowo i Śniadowo – Łomża. Jak pisaliśmy kilka dni temu, całość inwestycji planowana jest na poziomie ponad 430 mln zł, a brakujące środki mają pochodzić z Rządowego Programu Kolej +. 

Podpisanie umowy z PKP PLK, jak zapowiadał wicemarszałek Olbryś, ma się odbyć jeszcze przed Wielkanocą na Łomżyńskim dworcu. To ta firma będzie odpowiedzialna za przygotowanie i przeprowadzenie przetargu. Pociągi mogłyby pojawić się na trasie Łomża – Białystok w 2028-2029 roku.  

Sejmik zgodził się także na zwiększenie o 507 tys. zł na remont/budowę ulicy Przytulskiej w Jedwabnem. Chodzi o małą obwodnicę w kierunku Radziłowa i by inwestycja mogła być zrealizowana potrzebne było zwiększenie o tę kwotę finansowania. 

Także 1,5 mln zł Sejmik przeznaczył na budowę Hali Sportowej przy SP 5 w Łomży.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę