Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 25 lipca 2024 napisz DONOS@

Chwilowy powrót zimy

Główne zdjęcie
Stary Rynek w Łomży

W pierwszej połowie tygodnia ochłodzenie i powrót zimy, opady deszczu ustąpią miejsca opadom śniegu. Nocami lekki mróz. W drugiej połowie tygodnia od zachodu krótkotrwałe ocieplenie i bardziej „wiosenna” aura – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

W poniedziałek przewaga dużego zachmurzenia. Może popadać zarówno deszcz, jak i deszcz ze śniegiem i śnieg, możliwa również krupa śnieżna. Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie około 5°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni.

We wtorek nadal pochmurno, ale gdzieniegdzie od czasu do czasu się przejaśni. W całym kraju przelotne opady śniegu i chłodno, w nocy przeważnie od –5°C do –2°C. W dzień maksymalnie od 0°C do 3°C. Uczucie chłodu potęgować będzie dość silny, północno-zachodni wiatr, który w porywach osiągać będzie 65 km/h.

Środa na ogół pogodna, a niewielkie opady śniegu mogą wystąpić jedynie na północnym wschodzie kraju. W nocy nadal mroźno, a temperatura spadnie miejscami do około –3°C. W dzień od zachodu rozpocznie się adwekcja cieplejszego powietrza, co sprawi, że termometry w najcieplejszym momencie wskażą tam około 10°C; na północnym wschodzie chłodniej, zaledwie 3-4°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, z kierunków zachodnich.

Czwartek pochmurny z postępującymi od zachodu opadami deszczu, jednak wyraźnie cieplejszy. Temperatura ujemna w nocy wystąpi jedynie na wschodzie. W dzień w rejonie Łomży temperatura około 9°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami porywisty, nad morzem w porywach do 55 km/h, przeważnie południowy i południowo-zachodni.

W piątek cieplej, ale nadal pochmurno i deszczowo, jednak bez mrozu w ciągu całej doby. W dzień temperatura powietrza w naszym regionie może osiągnąć nawet 13°C. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

Weekend przyniesie kolejną zmianę pogody i lekkie ochłodzenie.

W sobotę w całym kraju zachmurzenie duże z opadami deszczu, a na północy również deszczu ze śniegiem. Na północy kraju zrobi się chłodniej, temperatura maksymalna wyniesie tam zaledwie od 4°C do 6°C, a odczucie chłodu potęgować będzie umiarkowany i dość silny wiatr. Na pozostałym obszarze kraju nadal ciepło do 11-12°C na południu.

W niedzielę zrobi się chłodniej już w całym kraju. W nocy w północnej i centralnej Polsce możliwy niewielki mróz do –2°C, a w dzień wszędzie dość chłodno, maksymalnie do 5-6°C. Na południu, zachodzie i gdzieniegdzie w centrum będzie pochmurno i tam należy spodziewać się opadów deszczu oraz deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze bez opadów i więcej przejaśnień, możliwe rozpogodzenia. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych.

 

Źródło : IMGW


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę