Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 10 czerwca 2023 napisz DONOS@

Czy radni Łomży pomogą?

- Sytuacja jest bardzo krytyczna i dramatyczna, ponieważ tak jak Pan mamy również rodziny i dzieci na utrzymaniu, dodatkowo kredyty do spłaty – piszą w liście do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy. Prezydent Chrzanowski obciął dotację o prawie pół miliona na działalność łomżyńskiego Urzędu Pracy, który obsłużył w 2022 r. ponad 16 i pół tysiąca osób. W ubiegłym roku w PUP rejestrowało się 4 670 osób, w tym 2 899 mieszkańców Łomży. - W innych jednostkach podległych Panu pracownicy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia, a nam grożą zwolnienia pracowników – podpisało się 46 osób, których list publikujemy w całości.

W Powiatowym Urzędzie Pracy odbyło się spotkanie przedstawicieli 49 pracowników z dyrektor PUP, gdy pojawiła się informacja o zmniejszeniu dofinansowania przez Urząd Miejski w Łomży.

- Jeżeli Miasto zmniejszy o 410 tysięcy zł kwotę dofinansowania, to zagrożone będzie podstawowe działanie Urzędu Pracy, ze względu na wzrost kosztów prądu, ogrzewania, materiałów i opłacenie usług – wyjaśniła Elżbieta Olejniczak. - Pojawi się problem wypłaty pracownikom wynagrodzenia z pochodnymi w jednym miesiącu. Jeśli radni Łomży nam nie pomogą, nastąpi redukcja 12 etatów w Urzędzie Pracy, przyjmującym w tygodniu około 500 osób, które rejestrujemy, doradzamy im i wydajemy zaświadczenia. W ramach realizacji działań COVID-19 obsłużono 6 859 wniosków na kwotę 48 milionów 799 tys. 670 zł 54 gr. To blisko 49 milionów na utrzymanie 1-osobowych firm i podtrzymanie firm, zatrudniających pracowników. Rozdysponowując pieniądze na wynagrodzenia, ochroniliśmy w tych łomżyńskich firmach miejsca pracy. Środki Funduszu Pracy oraz dodatkowo pozyskane w ramach rezerwy ministra rodziny i marszałka podlaskiego wyniosły prawie 9 milionów 779 tysięcy złotych, w tym realizacja trzech projektów pilotażowych, które Urząd Pracy w Łomży pozyskał z własnej inicjatywy, m.in. na staże rekrutacyjne w miejscu pracy i aktywizację  kobiet długotrwale bezrobotnych 45+. 

List pracowników PUP do prezydenta Łomży

 

Pan dr Mariusz Chrzanowski

Prezydent Miasta Łomża

 

Szanowny Panie Prezydencie,

dotarła do nas przykra informacja o zmniejszonej kwocie subwencji na funkcjonowanie Urzędu. W związku z powyższym, apelujemy do Pana Prezydenta o podjęcie słusznej decyzji, w celu zapewnienia utrzymania zatrudnienia na obecnym poziomie. Sytuacja jest bardzo krytyczna i dramatyczna, ponieważ tak jak Pan mamy również rodziny i dzieci na utrzymaniu, dodatkowo kredyty do spłaty. Zmniejszenie subwencji spowoduje zwolnienia 12 osób (może być więcej) i pozbawienia środków do życia dla pracowników, ich rodzin.

Jest Pan Prezydent naszą ostatnią nadzieją, bo to od Pana zależy godne życie pracowników i ich rodzin.

W innych jednostkach podległych Panu pracownicy otrzymali podwyżkę wynagrodzenia, a nam grożą zwolnienia pracowników. Reprezentujemy instytucję, w której pracują doświadczeni, wykształceni ludzie i oddani swojej pracy. Wszyscy jesteśmy zaangażowani w realizację swoich obowiązków.  

Bardzo prosimy Pana Prezydenta o pomoc w zaistniałej sytuacji - o utrzymanie obecnego stanu zatrudnienia naszej załogi.

W dniu 29. marca 2023 roku odbędzie się sesja Rady Miasta, na której będą rozpatrywane zmiany w budżecie Miasta na 2023r. i między innymi jest punkt, dotyczący zmniejszenia dotacji celowej na funkcjonowanie Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży o 410 tys. 652 zł dla Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Bardzo prosimy o zmianę decyzji.

Serdecznie prosimy o niezwłoczne rozpatrzenie naszej prośby i podjęcie pozytywnej decyzji.

 

Z poważaniem 

Pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży

 

Do wiadomości:

Radni Rady Miejskiej w Łomży

 

Mirosław R. Derewońko

tel. red.  696 145 146


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę