Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 lipca 2024 napisz DONOS@

W weekend może zagrzmieć

Główne zdjęcie
Rozlewiska Narwi

Po ciepłym piątku, w czasie którego możemy spodziewać się lokalnych burz i przelotnych opadów deszczu, sobota i niedziela nieco chłodniejsze i z większym zachmurzeniem oraz deszczem – pisze w najnowszej prognozie IMGW.

Dziś (piątek) Polska znajduje się w zasięgu rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Skandynawią, który sprowadza do nas ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Z zachodu na wschód przemieszcza się układ frontów atmosferycznych, któremu towarzyszy spadek ciśnienia. W naszym regionie czeka nas przeważnie duże zachmurzenie, a w dugiej połowie dnia słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 12°C do 15°C. Wiatr słaby, w drugiej połowie dnia okresami wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-zachodni i południowy. 

W sobotę Polska w dalszym ciągu będzie w zasięgu układu niżowego znad Wysp Brytyjskich i Skandynawii, które przyniosą ciepłe powietrze polarne morskie. Wystąpią niewielkie wahania ciśnienia. 

Spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, zwłaszcza w drugiej połowie dnia, prognozowane są przelotne opady deszczu i lokalne burze. Wysokość opadów w czasie burz do około 10 mm. Temperatura maksymalna od 12°C do 14°C. Wiatr słaby, okresami umiarkowany i porywisty, w czasie burz możliwe porywy do 55 km/h, południowo-zachodni. 

W niedzielę Polska pozostanie w zasięgu układu niżowego znad Bałtyku z chłodnym powietrzu polarnym morskim. Ciśnienie będzie spadać.

W rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu, lokalnie burzami. Chłodniej. Temperatura maksymalna w dzień od 9°C do 11°C. Wiatr słaby, okresami, zwłaszcza w czasie burz, umiarkowany i porywisty, południowo-zachodni. 

Po niedzieli wrócą przymrozki.

 

źródło: IMGW


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę