Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 09 czerwca 2023 napisz DONOS@

Nie zaspokoił kobiety, więc poszedł na policję

Za nie publikowanie „nagiego nagrania” kobieta zażądała 13 tys. zł. 25-latek przelał część tej kwoty, ale to szantażystki nie usatysfakcjonowało. Teraz sprawą zajęła się policja.

Poznali się przez komunikator internetowy. Prawdopodobnie rozmowa się dobrze układała, ponieważ po pewnym czasie para przeszła na transmisję video. Z komunikatu policji wynika, że kobieta wyszła z inicjatywą pokazania swojego nagiego ciała. Podobnie zachował się mieszkaniec podłomżyńskiej miejscowości. Nie wiadomo, „spotkanie internetowe” było jednorazowe czy wielokrotne. Wiadomo natomiast, że kilka minut po prezentacji mężczyzny w „adamowym stroju” otrzymał od  „znajomej” wiadomość z szantażem. Osoba zagroziła upublicznieniem  nagrania, na którym jest nagi. Powstrzymać przed rozesłaniem filmu po znajomych miało pomóc przelanie 13 tys. zł. 25-latek nie posiadał takiej gotówki, więc na wskazane przez nią konto przelał blisko 4 tysiące złotych. To nie usatysfakcjonowało szantażystki i dalej wysyłała żądania pieniędzy. Mężczyzna urwał z nią kontakt, a o całej sytuacji postanowił poinformować policjantów.

Brak też informacji, czy 25-latek spod Łomży także nagrał oszustkę. Mogłoby to pomóc w ustaleniu sprawczyni. 

Policja przypomina, że Sexting czyli przesyłanie intymnych komunikatów – w formie tekstów, zdjęć lub filmów – staje się coraz bardziej popularne. Niewinna zabawa, potrzeba bliskości z drugim człowiekiem czy też podążanie za trendami może wiązać się z różnymi zagrożeniami. Zdarzają się przypadki, że zdjęcie lub film trafią w niepowołane ręce. Może tak się stać w wyniku konfliktu, chęci zemsty, zaimponowania innym lub kradzieży danych, włamania na profil/konto.

Za popełnienie przestępstwa zmuszenia groźbą do wpłaty pieniędzy za zaniechanie upublicznienia nagich zdjęć, grozić może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę