Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 lipca 2024 napisz DONOS@

Początek wiosny w miarę ciepły z opadami

Główne zdjęcie
Dolina Małej Łąki, Tatry

Po bardzo ciepłym i wiosennym weekendzie, nadchodzący tydzień stanie pod znakiem przedwiośnia. Silna cyrkulacja strefowa z zachodu na wschód spowoduje napływ umiarkowanie ciepłych mas powietrza znad Atlantyku nad Europę – pisze w prognozie IMGW. W całym kraju temperatury dodatnie, zarówno w dzień, jak i w nocy, bez przygruntowych przymrozków. Jeśli wystąpią opady, to tylko deszczu, gdzieniegdzie pojawią się pierwsze wiosenne burze.

Pierwszy dzień wiosny, czyli wtorek zapowiada się pochmurno z przejaśnieniami i z możliwymi opadami deszczu. Umiarkowanie ciepło, maksymalna temperatura w dzień do 9°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. 

W środę przez północną i centralną Polskę będzie się przemieszczać strefa opadów deszczu i tylko południe kraju pozostanie pogodne. W dzień w rejonie Łomży na termometrach zobaczymy około 12°C. Wiatr słaby, momentami porywisty.

W czwartek kolejny deszczowy front będzie obniżał temperaturę na północy kraju. W rejonie Łomży deszcz przed opadami z około 15°C, obniży do 9°C w trakcie opadów i po nich.  W całym regionie wzrośnie również prędkość wiatru, miejscami w porywach do 60 km/h.

W piątek na Bałtyku pojawi się głęboki niż, który będzie miał wpływ na pogodę w całym kraju. Pogoda będzie bardzo dynamiczna. Na północy pojawią się burze oraz przelotne opady deszczu, które mogą mieć okresami natężenie umiarkowane. Najchłodniej będzie nad morzem około 9°C, a w rejonie Łomży 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie nad morzem  w porywach nawet do 85 km/h. 

Sobota i Niedziela z zachmurzeniem zmiennym, szczególnie w sobotę w naszym regionie trochę słońca i przelotnego deszczu. Gdzieniegdzie pojawią się burze. Temperatura maksymalna do 14°C w sobotę i  9°C w niedzielę. W całym kraju będzie występował porywisty wiatr. Najsilniejsze porywy wiatru będą nad morzem, nawet do 85 km/h, podczas burz do 70 km/h.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę