Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Mieszkanie w Łomży – jak znaleźć idealne?

Miasto położone na historycznym obszarze Mazowsza należy obecnie do województwa podlaskiego, które słynie z rozległych terenów zielonych. Łomża położona nad Narwią jest zaliczana do jednych z głównych ośrodków kulturalnych, edukacyjnych i gospodarczych. Miasto przyciąga nie tylko turystów czy mieszkańców z całego województwa, ale też inwestorów. Ceny działek budowlanych i nieruchomości w Łomży są relatywnie niskie. Z tego względu wiele osób poszukuje tu mieszkania lub decyduje się na budowę domu.

Rynek nieruchomości w Łomży

Trzecie co do wielkości miasto województwa podlaskiego jest doceniane przez turystów ze względu na liczne zabytki oraz walory przyrodnicze. Powoli staje się też obszarem licznych inwestycji deweloperskich. W Łomży można znaleźć zarówno nieruchomości z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Z reguły mieszkania z „drugiej ręki” są tańsze, ale zazwyczaj wymagają remontu. Z kolei inwestycje deweloperskie powstają w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach i w bliskiej odległości od centrum. W tym mieście popyt na lokale mieszkalne utrzymuje się na stałym poziomie.

Nowe mieszkania na sprzedaż w Łomży są położone na terenie nowoczesnych osiedli, które posiadają dostęp do wielu udogodnień. Z reguły są to nowoczesne kompleksy budynków wielokondygnacyjnych, zlokalizowane pośród zieleni oraz wyposażone w podziemne miejsca postojowe, monitoring, windy dla osób niepełnosprawnych, duże balkony, tarasy lub ogródki. W okolicy znajdują się liczne punkty handlowo-usługowe, place zabaw, boiska czy siłownie plenerowe.

Gdzie można znaleźć idealne mieszkanie w Łomży?

Rynek nieruchomości w tym mieście dynamicznie się rozwija i z roku na rok staje się coraz atrakcyjniejszy. Duży wpływ na to ma rosnąca popularność turystyczna Podlasia. Ogromnym powodzeniem cieszą się zwłaszcza nowe mieszkania od deweloperów, zlokalizowane na osiedlach oddalonych zaledwie 2 km od centrum. Są one doskonale skomunikowane także z pozostałymi częściami miasta. Nowoczesne mieszkania w Łomży to idealna propozycja dla osób, które cenią sobie przestrzeń, ciszę oraz spokój.

Na terenie miasta powstaje kameralna inwestycja deweloperska Nova Park, która składa się z 39 lokali mieszkalnych. Mieszkania o zróżnicowanym metrażu znajdują się przy ulicy Akademickiej i zostaną oddane do użytkowania na początku 2022 roku. Na osiedlu Nova Park dostępne są lokale jedno-, dwu- oraz trzypokojowe o powierzchni 53 do 79 metrów kwadratowych. Nowa inwestycja położona jest w bezpiecznej i cichej okolicy, z dala od dróg o największym natężeniu ruchu.

Ze względu na stosunkowo niskie ceny, nieruchomości w Łomży cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkanie można tu kupić już w cenie 5 400 złotych za metr kwadratowy. Przeciętna wartość nieruchomości w Łomży wynosi 290 tys. złotych. Największym zainteresowaniem cieszą się dwu- i trzypokojowe lokale mieszkalne, które położone są niedaleko centrum miasta. Natomiast osoby planujące budowę domu jednorodzinnego, mogą liczyć na atrakcyjne ceny działek budowlanych (ok. 257 zł/ mkw).

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę