Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 13 lipca 2024 napisz DONOS@

Szukają chętnych do służby wojskowej w Kolnie, Grajewie i Czerwonym Borze

Główne zdjęcie
Wicepremier i minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak w Białymstoku

W najbliższym czasie w trzech miejscowościach na naszym terenie – w Kolnie, Grajewie oraz Czerwonym Borze - rozpocznie się formowanie jednostek 1 Dywizji Piechoty Legionów. Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łomży zaprasza do kontaktu wszystkich zainteresowanych służbą w nowotworzonych jednostkach.

9 stycznia 2023 roku wicepremier i minister obrony Mariusz Błaszczak w Białymstoku zapowiedział powstanie 1. Dywizji Piechoty Legionów, w tym kilku nowych jednostek wojskowych w regionie. Zainteresowani mieszkańcy regionu służbą w nowopowstających jednostkach w Kolnie, Grajewie i Czerwonym Borze powinni zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji w Łomży, ul. Polowa 12.

Bycie żołnierzem zawodowym to jedna z wielu możliwych ścieżek kariery – zachęca WCR

  • Stabilne zatrudnienie - jako żołnierz zawodowy masz pewność, że będziesz miał stałe zatrudnienie, a tym samym stabilne źródło dochodu. 
  • Profesjonalne szkolenia - dostęp do profesjonalnych szkoleń, które umożliwią zdobycie nowych umiejętności i kwalifikacji. Jest to szansa na rozwój zawodowy, a wraz z upływem czasu również awans na wyższe stanowiska służbowe.
  • Wysokie wynagrodzenie - żołnierze zawodowi otrzymują wynagrodzenie zaczynające się od około 4960 zł brutto oraz wiele dodatków, w tym m.in. trzynastą pensję, służbowe mieszkanie lub comiesięczne świadczenie mieszkaniowe, dodatek za wysługę lat, za sprawowanie wyższych stanowisk czy za pełnienie służby w warunkach szczególnych.

Oprócz wspomnianych jednostek wojskowych także 18 łomżyński pułk logistyczny ma ofertę dla osób chcących związać się z mundurem. Właśnie w tej jednostce wojskowej już w czerwcu ochotnicy będą mogli po raz pierwszy włożyć na siebie mundur, by odbyć 27-dniowe szkolenie podstawowe (DZSW). Po złożeniu przysięgi wojskowej nowi żołnierze będą mieli możliwość kontynuowania szkolenia w ramach DZSW, by następnie rozpocząć służbę zawodową na dotychczas zajmowanym stanowisku. 

Osoby, które nigdy nie były w wojsku, a chcą wstąpić do jednostek 1 Dywizji Piechoty, powinny odbyć przeszkolenie w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej (DZSW). Jest to szansa dla tych, którzy chcą podjąć służbę w wojsku, ale nie mieli wcześniej okazji lub możliwości odbycia służby zasadniczej. Doświadczeni instruktorzy prowadzą z rekrutami intensywne szkolenie, obejmujące takie dziedziny jak: taktyka, strzelanie, topografia, czy medycyna pola walki – zachęca ZCR.

Szkolenia w Kolnie, czy Grajewie planowane są na drugą połowę roku. Już teraz należy rozpocząć procedurę rekrutacyjną, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona – podsumowuje Wojskowe Centrum Rekrutacji w Łomży, ul. Polowa 12 (dawniej WKU). 

dsw.JPG

www.zostanzolnierzem.pl 

W rejonie Łomży powstanie nowa 1. Dywizja Piechoty Legionów

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę