Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Wiosna spogląda w naszą stronę

Główne zdjęcie
Marcowy zachód słońca nad Narwią. Fot. Maciej Maciejewski | IMGW-PIB

Polska w weekend początkowo będzie w zasięgu wyżów znad zachodniej Rosji i Ukrainy, potem przejściowo znajdzie się pod wpływem niżu i ciepłego frontu atmosferycznego, by w niedzielę znaleźć się w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia. Z południowego zachodu napływać będzie coraz cieplejsze powietrze polarne morskie i w niedzielę już w całym kraju maksymalna temperatura powietrza przekroczy 10°C prognozuje IMGW.

W piątek wyż znad wschodniej Polski odsuwać się będzie w kierunku zachodniej Rosji, od zachodu natomiast nasunie się zatoka niżu znad Morza Norweskiego wraz z ciepłym frontem atmosferycznym. Powietrze pochodzenia arktycznego od zachodu będzie wypierane przez ciepłe powietrze polarne morskie. W północno-wschodniej części kraju sporo słońca. Temperatura maksymalna w dzień około  7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych. 

W sobotę krańce wschodnie pozostaną pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji, a pozostała część kraju pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieści się nad Norwegię. Na północy zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu nadal napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie, któremu towarzyszyć będą niewielkie zmiany ciśnienia. W rejonie Łomży  prognozowane jest zachmurzenie małe, umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna do 9°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, , południowo-wschodni i południowy. 

W niedzielę Polska będzie w słabo gradientowym obszarze obniżonego ciśnienia, w powietrzu polarnym morskim. W rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna do 12°C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę