Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Nowy radiowóz w nowych barwach policji

Radiowóz w nowych barwach policji trafił do Łomży. Kia Ceed w nowym oznakowaniu używana będzie przez policjantów z wydziału ruchu drogowego.

Na wyposażenie łomżyńskich policjantów trafił radiowóz w nowych barwach. W założeniu ma to być bezpieczniejsze oznakowanie, opracowane przez Sieć Badawczą Łukasiewicz - Przemysłowy Instytut Motoryzacji przy współpracy z Komendą Główną Policji. Zasadnicza zmiana w stosunku do dotychczasowego oznakowania polega na tym, że część dotychczasowych szarych obszarów na karoserii została pokryta dodatkowym żółtym fluoroscentem. Ma to zdecydowanie poprawić widoczność radiowozów w różnych warunkach oświetlenia, a co za tym idzie bezpieczeństwo funkcjonariuszy i innych użytkowników dróg. Zwiększono także liczbę świateł ledowych.

Radiowóz  Kia Ceed wyposażony jest w silnik benzynowy o pojemności 1482 cm3 i mocy 160 koni mechanicznych. Samochód wyposażony jest w czujnik systemu bezpieczeństwa i kamerę cofania. Koszt pojazdu to 150 tysięcy złotych. Połowę tej kwoty przekazało Miasto Łomża, a druga część pochodziła z funduszy własnych Policji. Radiowóz będzie służył policjantom z wydziału ruchu drogowego.

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę