Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 czerwca 2024 napisz DONOS@

Robot Mateusz przywozi sushi do domu

Główne zdjęcie
"Mateusz" z dostawą przemierzający ulicę Zawadzką

Łomżyniacy przywykli do widoku kuriera z pudełkiem pizzy i torbą na ciepłe dania, który do domu przynosi posiłki. Jednak mało kto widział kuriera na kółkach, o nazwie Robot Mateusz, który gościł w mieście przez tydzień, z racji otwarcia 13. restauracji w Polsce przez polską markę Sushi Bistro. - To nasz pierwszy lokal w województwie podlaskim i pierwszy z dostawą dań przez robota – mówi menedżer Sandra Starzyk. - 100 pierwszych klientów otrzymało 100 darmowych zestawów sushi.

Sieć restauracji Sushi Bistro otworzyła w Łomży lokal typu Take Away – tj. z odbiorem osobistym i dostawą do domu. Placówka mieści się przy ul. Zawadzkiej 52/6u. - Robot Mateusz na otwarciu zrobił furorę – opisuje niespodziewanego kuriera na ulicach Łomży menedżerka. Dania dostarczane przez robota można było zamawiać przez cały tydzień od inauguracji 7. marca. Czym jest maszyna do przywiezienia sushi? Pani Starzyk opowiada, że pomysł na urządzenie, które pozwala dostarczyć posiłek do domu bez obecności prawdziwego kuriera, narodził się w firmie Delivery Couple. Wziął się z tego powodu, że w okresie pandemii covid-19 klienci niechętnie kontaktowali się osobiście z kurierami, ludźmi, prosząc o pozostawienie przywiezionych dań przed drzwiami. Robot Mateusz to spora skrzynia na 4-ech dużych kółkach z komorą na jedzenie, zamykaną klapą, silnikiem, baterią, kamerą, czujnikami i systemem łączności i sterowania. Płatności za zamówione sushi dokonuje się online przez stronę internetową lub telefonicznie.

Robot Mateusz potrzebuje w działaniach pomocy operatora online: na etapie pakowania dań dozoruje personel, aby zamknąć klapę u góry pojemnika, i pomaga na przejściach dla pieszych rozpoznawać kolor świateł. - Gdy robot przybywa na miejsce, czekający klient dostaje smsa z linkiem, w który klika, w wyniku czego klapa się otwiera – opisuje schemat działania Mateusza Pani Starzyk. Pierwszy robot takiego typu zaczął jeździć w Lublinie od sierpnia 2021 r. Pani menedżer zapewnia o świeżości i o wysokiej jakości dań, o szybkiej dostawie i różnorodnym menu. Sushi są np. z: łososiem, tuńczykiem, węgorzem, krewetkami i kalmarami oraz sushi wegańskie. 

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146 

 

Foto:
Foto: Młode dziewczyny zainteresowane działaniem robota
Foto: Robot Mateusz stoi

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę