Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 16 czerwca 2024 napisz DONOS@

Zimowy weekend w pogodzie

Główne zdjęcie
Siemień Nadrzeczny 10.03.2023, rozlewiska Narwi

W weekend Polska w dalszym ciągu znajdować się będzie pod wpływem niżu, przemieszczającego się znad Polski centralnej nad Litwę i dalej na północny wschód kontynentu. IMGW spodziewa się silnego wiatru do 80 km/h także w rejonie Łomży. W wielu miejscach spadnie też więcej śniegu, nawet do 15 cm na niżu. Warunki na drogach będą trudne, w centrum i na północy kraju wystąpią opady marznące, gołoledź. W niedzielę przejściowy wzrost ciśnienia.

W piątek Polska będzie w zasięgu niżu, którego ośrodek znad Wysp Brytyjskich przemieści się nad północne Niemcy. Nad środkową Polską pozostanie, ułożony równoleżnikowo, pofalowany front atmosferyczny. Będziemy w powietrzu polarnym morskim: ciepłym na południu i chłodnym na północy kraju, a ciśnienie zacznie spadać. Synoptycy IMGW dla naszego regionu prognozują zachmurzenie duże. Opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, które zwłaszcza dogodzin okołopołudniowych mogą marznąć powodując gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na północy o około 5 cm. Temperatura maksymalna od –1°C na północy do 5°C na południu regionu. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-wschodni. 

W sobotę Polska będzie w niżu z układem frontów atmosferycznych. Ośrodek tego niżu przemieści się znad Pomorza nad Litwę. Po południu, od zachodu, zacznie się rozbudowywać słaby klin wyżowy. Będziemy w chłodnym powietrzu polarnym morskim. Spodziewany spadek, a po południu wzrost ciśnienia. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu będą przechodzić w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura maksymalna od 0°C na północy do 7°C na południu regionu. Wiatr początkowo słaby, zmienny, później od zachodu wzmagający się do umiarkowanego i dość silnego, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni. 

W niedzielę Polska początkowo będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, od południa, stopniowo nad kraj sięgnie klin wyżu znad Bałkanów. Z północnego zachodu napłynie chłodne powietrze polarne morskie, a ciśnienie będzie rosło. W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie duże z okresowymi przelotnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, przejściowo w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni, może lokalnie powodować zawieje śnieżne. 

W przyszłym tygodniu temperatura w regionie na krótko, ale może osiągnąć dwucyfrową wartość, na plusie ;). 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę