Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Ulf obszedł się delikatnie z regionem

Cyklon Ulf przechodzący nad regionem na razie nie spowodował większych zniszczeń. Łomżyńscy strażacy interweniowali w kilku drobniejszych zagrożeniach, pojawiają się także awarie linii energetycznych. IMGW w najnowszym komunikacie obniża możliwą maksymalną prędkość wiatru.

Obawy były wieksze niż okazała się być rzeczywistość. Najmocniejszy dziś podmuch wiatru stacja pogodowa w Marianowie 60 km/h zarejestrowała o godz. 9:40. Łomżyńscy strażacy interweniowali kilka razy. Niedaleko Castoramy drzewo przechyliło się na pobliski budynek. Także w na dojeździe do miejscowości Modzele Skudosze od DK63 konieczna była interwencja strażaków. Na DK61 pod Piątnicą wiatr uszkodził znak drogowy. Są to jednak pojedyncze przypadki, i raczej należy je zaliczyć do tych drobniejszych.

PGE Dystrybucja  informuje, że około 13 tys. odbiorców w regionie nie ma prądu. W rejonie Łomży ma ich być około 5 tys., choć awarie są usuwane w miarę na bieżąco. 

Najnowszym komunikatem IMGW obniżyło stopień ostrzeżenia meteorologicznego dla naszej okolicy z drugiego na pierwszy. Obecnie prognozowana maksymalna prędkość wiatru może wynieść około 85 km/h. Prędkość wiatru raczej będzie już sukcesywnie spadać i wieczorem już nie powinna stwarzać zagrożenia. 

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę