Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 maja 2024 napisz DONOS@

Od czego zależy czas ładowania się telefonu?

Ładowanie telefonu jest czynnością niezbędną, aby telefon sprawnie działał i się nie rozładowywał. Jednakże częstym pytaniem jest to, od czego w zasadzie zależy czas ładowania baterii. W artykule postaramy się Państwu nieco podpowiedzieć, od czego zależy szybkość ładowania i jak dbać o baterię telefonu.

Czas ładowania baterii

Często zapewne zastanawiali się Państwo, od czego zależy szybkość ładowania telefonu. Wszak często smartfon rozładowuje się w najmniej odpowiednim momencie i zależy Państwu na jak najszybszym naładowaniu swego telefonu. Najważniejszym czynnikiem, od którego przede wszystkim zależne jest tempo wzrostu poziomu naładowania, jest moc ładowarki. Jak ją policzyć? Wystarczy pomnożyć przez siebie napięcie prądu oraz natężenie. Zatem starsza i wysłużona ładowarka nie będzie tak szybka jak nowa. Od czego jeszcze zależy szybkość ładowania się telefonu? Np. od tego, czy telefon w momencie ładowania posiada włączone jakieś aplikację czy też Państwo coś robią na swym smartfonie. Aby szybciej się ładował, warto na jakiś czas zrezygnować z jego użytkowania (około godziny). Bardzo ważne jest też to, jakiego akumulatora i kabla Państwo używają. Niektóre kable bowiem ulegają uszkodzeniu i spowalniają ładowanie się Państwa telefonu. Ostatnio chętnie wybierany kabel do ładowarki to taki w typie micro. Np. Micro USB A

Żywotność baterii: Prawidłowe ładowanie telefonu

Od czego zależy prawidłowe ładowanie baterii? Od używania dedykowanych ładowarek. Oprócz tego należy dbać o właściwe dbanie o samą baterię, gdyż zbyt częste ładowanie lub przeciwnie, zbyt rzadkie (doprowadzanie do poziomu baterii poniżej 20%) niszczy baterię, zatem należy dbać o poziom naładowania baterii. Co jeszcze warto wiedzieć o baterii? To, że np. można ją ładować nie tylko przez gniazdko, ale i pobierać prąd np. z komputera. Przydatne są do tego kable Mini USB oraz inne tego typu. Dzięki nim można dopasować kabel do każdego wejścia, nawet USB. Wiedząc jak prawidłowo ładować telefon z pewnością będzie Państwu łatwiej dbać o baterię. Oprócz tego niektóre telefony i ich ładowarki mają funkcję szybkiego ładowania, więc poziom baterii szybko osiąga 100%.

Jak już Państwo wiedzą, dbanie o poziom naładowania jest ważny. Z kolei posiadanie idealnego kabla to podstawa. Warto rozejrzeć się w sklepie agd za jak najlepszą ładowarką lub dobrze korzystać z oryginalnej telefonu. W tym celu najlepiej rozejrzeć się po sklepach w internecie i zapytać pracowników o najlepszy kabel z ładowarką do Państwa telefonu.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę