Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Potrącili policjanta i uciekli

W nocy z soboty na niedzielę w Ostrołęce kierujący mazdą podczas zatrzymania do kontroli drogowej potrącił umundurowanego policjanta, po czym uciekł z miejsca. Auto po niespełna godzinie zostało zatrzymane, a w w środku czterech młodych mężczyzn z powiatu łomżyńskiego. Wszyscy nocną przejażdżkę zakończyli w policyjnym areszcie.

Wielokrotnie piszemy o pijanych kierowcach, którzy stanowią zagrożenie na drogach. Tym razem kilku z nich wybrało się na „gościnne występy” do pobliskiej Ostrołęki. W nocy z soboty na niedzielę ostrołęccy policjanci o godzinie 2 zauważyli mazdę poruszający się z nadmierną prędkością w obszarze zabudowanym – piszą w komunikacie. Umundurowany policjant za pomocą latarki wydał sygnał do zatrzymania się. Jednak jak wynika z relacji, został potrącony przez kierującego pojazdem, który uciekł z miejsca zdarzenia. Policjant trafił do szpitala.

Rozpoczęła się obława za kierowcą mazdy. Sprawa była o tyle prostsza, bo na miejscu od pojazdu odpadała tablica rejestracyjna. Informacja o zdarzeniu została przekazana do wszystkich patroli pełniących w tym czasie służbę na terenie Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego oraz sąsiednich jednostek. Po niespełna godzinie od zdarzenia patrol z Posterunku Policji w Kadzidle w m. Łodziska na trasie krajowej 53 (kierunek z Ostrołęki na Myszyniec, Szczytno) zatrzymał mazdę, w której znajdowało się czterech mężczyzn. Przeprowadzone badanie wykazało, że wszyscy mężczyźni z pojazdu mieli ponad półtora promila alkoholu organizmie. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu łomżyńskiego w wieku od 23 do 24 lat.

Druga próba zatrzymania także nie była spokojna. Policjanci w komunikacie piszą o „dynamicznym zatrzymaniu”, podczas którego jeden z policjantów doznał urazu barku i wymagał pomocy medycznej. Trafił do szpitala, a tam okazało się, że funkcjonariusz z ponad 17-letnim stażem służby doznał m.in. złamania kości przedramienia i stłuczenia.

Młodzi mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu zderzą się z konsekwencjami. Za jazdę po alkoholu grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a  za nie zatrzymanie się do policyjnej kontroli można otrzymać już 5 lat więzienia. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę