Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Weekend z mrozem

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Najbliższe dni w rejonie Łomży będą pod znakiem lekkiego mrozu w dzień i w nocy. Temperatura w nocy może spaść do -5°C. Śnieżyce, które przechodzą nad Polską ominą nasz regon, choć najbliższej nocy może popadać.

Od zachodu nad Polskę nasunie się zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Północno-wschodnia cześć kraju znajdzie się natomiast w chłodniejszym powietrzu ze wschodu. Znad Bałtyku na południowy wschód i w głąb kraju przemieści się układ frontów atmosferycznych, który przyniesie obfite opadu śniegu. W piątek wieczorem i w nocy w rejonie Łomży mogą wystąpić opady śniegu, a temperatura w nocy wyniesie około -2°C. 

W sobotę Polska będzie początkowo w zasięgu niżu odsuwającego się znad Podkarpacia nad Ukrainę. Od zachodu rozbuduje się stopniowo klin wyżu z centrum nad Półwyspem Bretońskim, a z północy napłynie chłodne powietrze pochodzenia arktycznego, któremu towarzyszyć będzie wzrost ciśnienia. W regionie łomżyńskim spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami słabe, przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna w dzień około –3 -4°C. Rano miejscami nawierzchnie dróg i chodników mogą być śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, przeważnie północny.

W niedzielę Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, tylko krańce zachodnie znajdą się pod wpływem niżu znad Niemiec, w strefie frontu atmosferycznego. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego i tylko na zachodzie zaznaczy się powietrze polarne morskie.

Okolice Łomży czeka zachmurzenie umiarkowane okresami duże z możliwością słabych, przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna –4°C. Wieczorem możliwie są rozpogodzenia, którym towarzyszyć będzie spadek temperatury do -7°C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni i północny. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę