Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 24 maja 2024 napisz DONOS@

Starostwo przyznało pieniądze organizacjom NGO

- Zwiększyliśmy pulę środków w stosunku do roku poprzedniego o 16% - mówi starosta łomżyński Lech Marek Szabłowski po decyzji, które organizacje dostaną dofinansowanie. - Wszystkie wnioski były dobre tematycznie, przygotowane prawidłowo merytorycznie, dlatego też mogły uzyskać wsparcie w postaci udzielonego dofinansowania. Czekamy na efekty projektów. Wierzymy w pełen sukces.

Przewodniczącą Komisji Konkursowej była wicestarosta Maria Dziekońska: - Analiza złożonych wniosków jest niezwykle zajmująca, ponieważ ujęte w nich pomysły są inspirujące i dotyczą wielu dziedzin życia – komentuje, z nadzieją, że zrealizowane przez NGO różnorodne przedsięwzięcia okażą się dla mieszkańców powiatu i przyjezdnych wartościową i interesującą niespodzianką w 2023 r. - Zawsze pozostaje niedosyt, że środki, o które ubiegają się organizacje NGO, przekraczają nasze możliwości, dlatego poddajemy je wnikliwej ocenie w gronie doświadczonych fachowców.

Zarząd Powiatu Łomżyńskiego dokonał wyboru ofert na realizację zadań publicznych w 2023 roku podczas posiedzenia 30. stycznia. Analizowano oferty z zakresu kultury, sportu i turystyki, na co w ubiegłym roku przeznaczono 69 tysięcy zł. W bieżącym roku kwota dla NGO wynosi 82 tys. 500 zł.

Dotacje na kulturę, sport i turystykę
Dofinansowanie z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury, tradycji i dziedzictwa narodowego otrzymało 8 ofert. Fundacja ,,Sztuk i Dialogu’’ dostała 4 tys. zł na Ogólnopolski Konkurs Zespołów Kurpiowskich 2023 oraz 3 tys. zł na festiwal tematyczny „Piosenka jest dobra na wszystko”. Tysiąc zł otrzymał Związek Kurpiów na przeprowadzenie V Olimpiady Wiedzy o Kurpiach. Fundacja Muzyczna Ostinato z siedzibą w Czartorii przygotuje za 2 500 zł koncert muzyki klasycznej, w ramach XIX Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki ,,Sacrum et musica”. Stowarzyszenie „Miód na serce” poprowadzi „Śladami przodków - dawne pieśni i obrzędy pogrzebowe”, na co Starostwo Łomżyńskie przeznaczyło 3 500 zł. Fundacja Adama Chętnika w ramach festiwalu murali zaprosi na „mural inspirowany”, w czym dopomoże 5 tys. zł. „Non possumus” to pomysł z Oddziału Regionalnego Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Lubiejewie, na co TUL ma 10 tys. zł z Powiatu Łomżyńskiego. Natomiast na 20. edycję jubileuszową pod hasłem „Złoty wiek – ciekawy i radosny” Oddział Regionalny Towarzystwa Uniwersytetów Ludowych w Łomży dostał 3 tys. zł.

Cztery oferty otrzymały dofinansowanie z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Klub Sportowy Śniadowo zorganizuje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne oraz zajęcia w formach pozaszkolnych dla dzieci i młodzieży, na co dostał 8 tys. zł. Na podobne zadania 8 tys. zł ma także Gminny Klub Sportowy „Forty Piątnica”. Powiatowe Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe ma na realizację Powiatowego Kalendarza Imprez Sportowych PZ LZS 6 tys. zł. Powiatowy Związek Sportowy w Łomży będzie organizować i prowadzić system współzawodnictwa sportowego dla dzieci i młodzieży szkół z Powiatu Łomżyńskiego za 22 tysiące 500 zł - to największa dotacja. 

Jedna oferta zasłużyła na dofinansowanie w dziedzinie promocji i upowszechniania turystyki: jest to 9. edycja pleneru malarskiego ph. „Kultura łomżyńska pędzlem malowana” - Fundacja ,,Sztuk i Dialogu’’otrzymała 6 tys. zł. W sumie przyznano dotacje 13 przedsięwzięć dla 11 organizacji NGO.

Mirosław R. Derewońko
tel. red.  696 145 146

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę