Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 21 maja 2024 napisz DONOS@

Zagrożeniem narąbani kierowcy

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Kolejni pijani zderzyli się z rzeczywistością. Jeden z nich wjechał w dom po czym zasnął, a innego zatrzymali czujni obywatele. Pijany rowerzysta to także zagrożenie, co dostrzegli policjanci z Piątnicy.

Pozbawieni wyobraźni narąbani kierujący ciągle zagrażają innym uczestnikom ruchu. Niebezpieczni są także dla siebie, a przez to i dla swoich bliskich. Każdy więc, który powstrzymuje takiego bezmyślnego kierowcę zasługuje na uznanie. Tak właśnie zachowało się dwóch mężczyzn, którzy we wtorek około godz. 19. o mało nie zostali trafieni przez auto wyjeżdżające z parkingu na Osiedlu Południe. Zmusiło ich to do gwałtownego hamowania i zmobilizowało do jazdy za hyundaiem. Ten, jak czytamy w komunikacie policji, jechał całą szerokością drogi. Kiedy się zatrzymał, podbiegli do niego i po wyczuciu woni alkoholu zabrali kluczyki ze stacyjki. Kierowca próbował jeszcze uciekać, ale mężczyźni przytrzymali go do czasu przybycia policjantów. Badanie alkomatem 40-latka wykazało blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Także we wtorek, o około godz. 17. pod Miastkowem audi uderzyło w dom, a następnie odjechało. Takie zgłoszenie otrzymała policja, a wysłany na miejsce patrol drogówki niedaleko uszkodzonego domu zauważył stojące auto, które odpowiadało temu ze zgłoszenia o kolizji. Jak się okazało, w środku za kierownicą spał 50-latek, u którego stwierdzono  2 promile alkoholu w organizmie. 

Obaj niebezpieczni kierowcy trafili do policyjnego aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. 

Nie tylko kierowanie samochodem po pijaku jest karalne. Przekonał się o tym rowerzysta, który w środę około 15. paradował całą szerokością chodnika wprost przed posterunkiem policji. Ci dostrzegli 67-latka i postanowili z nim zamienić kilka słów. Wyczuli alkohol, a badanie alkomatem wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz czego go tłumaczenie przed sądem.

Z danych KMPw Łomży wynika, że częściej niż co drugi dzień w 2022 roku, zatrzymywano pijanego kierowcę. 

 

źródło: KMP w Łomży


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę