Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 30 marca 2023 napisz DONOS@

Wiceprezydent Stypułkowski się mści?

Główne zdjęcie
Zastępca prezydenta Andrzej Stypułkowski

Do mieszkania bez ciepłej wody, z piecami kaflowymi i w budynku z wyłączonym przez Nadzór Budowlany jednym pionem ma zamieszkać łomżynianka z chorym dzieckiem i chorym mężem. „To zemsta za skargę, którą złożyłam na działania wiceprezydenta Andrzeja Stypułkowskiego” - odczytuje działania włodarza Pani Anna.

- Moja córka ma postępująca martwicę kości. Jeszcze niedawno przez 5 miesięcy poruszała się na wózku inwalidzkim, a mąż ma zatorowość płucną i przez miesiąc leżał na kardiologicznym OIOM-ie – wylicza mieszkanka Łomży, która miała odwagę poskarżyć się na działania wiceprezydenta. - To zemsta – stwierdza. 

W poniedziałek 31 stycznia opisaliśmy historię mieszkanki Łomży, która poskarżyła się do prezydenta Łomży Mariusza Chrzanowskiego na działanie jego zastępcy. Mieszkanka z kamienicy przy ul. Polowej 19, którą przeznaczono do remontu, zarzuca zastępcy odpowiedzialnemu za pion społeczny szykany i pogardę. Mimo, że ma z Miastem Łomża umowę na lokal komunalny, to nie może w nim mieszkać i nie ma innego.

Jeszcze wczoraj czyli w poniedziałek 31 stycznia o 15:28 goniec doręczył Annie M. pismo, w którym poinformowano ją o przydziale mieszkania w budynku nr 9 przy ulicy Bernatowicza. Co ciekawe informację, podpisała Sekretarz Miasta Tamara Małachowska, która na co dzień nie zajmuje się tą problematyką w urzędzie. Prezydent Mariusz Chrzanowski wczoraj był nieobecny, ale jego zastępca Andrzej Stypułkowski tak. Dlaczego on sam się nie podpisał, dlaczego chowa się za sekretarza urzędu?

„Zależało na szybkim podpisaniu informacji i nie było dostępnej innej osoby upoważnionej do podpisu” - słyszymy w odpowiedzi z Ratusza. 

Ciekawe, że sprawa ciągnie się od kilku miesięcy, a odpowiadający za nią wiceprezydent jest tak zajęty, że nie może podpisać się pod przygotowanym na jego wniosek pismem. Zresztą jest to wyraźnie napisane w doręczonej informacji. Strach, wstyd czy pogarda? 

W budynku przy ulicy Bernatowicza 9 jest tylko zimna woda, a mieszkańcy ogrzewają się dzięki kaflowym piecom. Węgiel trzeba nosić z piwnicy, a w przypadku Pani Anny na pierwsze piętro. 

-Żyjemy na cykającej bombie – mówi sąsiadka z bloku i wyjaśnia, że w „tym” mieszkaniu, w którym z chorą rodziną ma zamieszkać nowa lokatorka nagrzewała się ściana. Sąsiedzi informują przy tym, że jeden pion tego budynku po pożarach został wyłączony z użytkowania.

- Wszyscy mieszkańcy z naszej kamienicy  (Polowa 19 - dop.red.) dostali mieszkania w blokach, gdzie jest centralne ogrzewanie i ciepła woda. Działanie prezydenta tylko potwierdza zasadność mojej skargi o szykanach i pogardzie. Tylko co mu zawiniła moja niepełnosprawna córka – pyta Pani Anna.

Radny Dariusz Domasiewicz, którego mieszkanka poprosiła o pomoc, a który uczestniczył w rozmowie z prezydentem Łomży Mariuszem Chrzanowskim nie kryje zaskoczenia rozwojem sytuacji. 

- Przydział zamiennego lokalu przy ul. Bernatowicza 9 dla matki z niepełnosprawnym dzieckiem uważam za skandaliczny. Budynek już w 2018 roku w części nie nadawał się do zamieszkania i z tego powodu Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nakazał w terminie natychmiastowym wyłączyć z użytkowania jeden pion budynku. Od spotkania z Prezydentem Mariuszem Chrzanowskim minęło zaledwie kilka dni. Pomimo, iż sprawami mieszkań komunalnych zajmuje się zastępca Pan Andrzej Stypułkowski wierzę, że nasze  ustalenia ze spotkania obowiązują. Miastem Łomża i jego zasobami zarządza Prezydent Mariusz Chrzanowski i do niego kieruję kolejną interpelację w powyższej sprawie – napisał poproszony o komentarz w tej sprawie.

 

„Brak zaufania do urzędu i władzy"


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę