Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Wycofano drabinę strażacką w Łomży

Główne zdjęcie
Fot. PSP w Inowrocławiu

W Inowrocławiu złamała się 40-metrowa drabina strażacka, ale taką samą 2 lata temu otrzymała łomżyńska jednostka. Komendant Główny PSP polecił natychmiast wycofać wszystkie w całej Polsce z użytkowania.

Podczas testów na terenie JRG nr 1KP PSP w Inowrocławiu nowa 40-metrowa drabina strażacka firmy Rosenbauer złamała się. „Przęsło drabiny złamało się i z impetem spadło na ziemię: - czytamy na Bydgoszcz 998. Na szczęście na potrzeby testowania kosz obciążono workami i w koszu nie było strażaków. Także na ziemi nikt nie ucierpiał, choć sytuacja była bardzo groźna.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku w Katarze podczas testowania podobnej także złamała się drabina. Wówczas zginęło 3 strażaków. Producent w komunikacie zalecił używanie w/w drabiny tylko do wysokości 32 metrów. Jednak Komendant Główny PSP polecił wycofać z użytkowania wszystkie tego typu drabiny.

Łomżyńska jednostka PSP wiosną 2021 roku otrzymała taką 40-metrową drabinę i jako jedyna była na wyposażeniu. W związku z decyzją KG PSP Komendant Miejski PSP w Łomży zwrócił się do wojewódzkiego stanowiska kierowania o rozwiązanie kryzysowej sytuacji. W związku z tym tymczasowo do Łomży skierowano 37-metrową drabinę z Grajewa. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę