Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 29 maja 2024 napisz DONOS@

Oszukane na grubą kasę

Dwie seniorki niezależnie od siebie, uwierzyły oszustom o rzekomym wypadku śmiertelnym spowodowanym przez bliskich i przekazały łącznie prawie 70 tysięcy złotych.

W ostatni czwartek (26.01) do dwóch seniorek z gminy Piątnica na numer stacjonarny zadzwonił podający się za policjanta mężczyzna, który poinformował o wypadku spowodowanym w jednym przypadku przez syna 80-latki, a przy 84-latce przez wnuka. W obu przypadkach ofiarą miała być kobieta w ciąży i aby uniknąć aresztu, potrzebne są pieniądze.

Co podkreślają policjanci, już podczas rozmowy panie zdradziły się ile mają pieniędzy w domu. Chwilę później do 80-latki przyjechał rzekomy policjant, któremu kobieta przekazała blisko 16 tysięcy złotych oraz 600 dolarów. Podobnie 84-latka myśląc, że ratuje wnuka przekazała oszustom 50 tysięcy złotych. 

W ten sposób blisko 70 tysięcy  złotych złowili oszuści w Piątnicy. 

Policja przestrzega i apeluje o ostrożność, szczególnie gdy mowa o pieniądzach. Radzi by słysząc w słuchawce historię, że ktoś z rodziny spowodował wypadek, zweryfikować sytuację. Najlepiej rozłączyć się i samemu wybrać numer telefonu bliskiej osoby lub kogoś z jej otoczenia. To ważne, ponieważ osoba przez telefon może się przedstawiać jak chce, dlatego weryfikacja tego co mówi jest konieczna. 

Policja prosi, aby w takich sytuacjach natychmiast informować dzwoniąc na numer 112. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę