Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 28 lutego 2024 napisz DONOS@

Narew rozlewa się na łąki

Główne zdjęcie
Siemień Nadrzeczny

Poziom Narwi pod Łomżą podnosi się, a na przylegających do rzeki łąkach pojawiają się rozlewiska. To sytuacja normalna, choć dotychczasowy brak śniegu nie zwiastuje wielkich rozlewisk.

W niedzielę 29. stycznia 2023 roku Narew w punkcie pomiarowym w Piątnicy miała 283 cm. Choć w ciągu tygodnia jej stan podniósł się o 17 cm, to do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 127 cm. 

W Wiźnie o 6 rano w niedzielę stan wody wyniósł 407 cm i był o 13 cm wyższy od tego sprzed tygodnia. Do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 33 cm.

Przed tygodniem informowaliśmy, że dużo większe opady niż w naszym rejonie miały miejsce w górnym biegu Narwi. Dziś wskaźnik w miejscowości Narew, niedaleko zbiornika Siemionówka, pokazuje już spadek poziomu wody. O godzinie 9 stan rzeki wyniósł tam 171 cm i był 4 cm niższy niż 3 dni wcześniej. O ile w rejonie Łomży ciągle mamy do czynienia z podnoszeniem się poziomu wody, to rzeka ma ogromne połacie łąk na rozlewiska. Koryto Narwi jest prawie wypełnione, a w miejscach obniżeń woda już wylewa się na pobliskie łąki. 

Biebrza w Burzynie o godz. 9. w niedzielę osiąga 304 cm, ale do stanu ostrzegawczego brakuje jej jeszcze 76 cm. W ciągu tygodnia jej stan podniósł się o 6 cm. Natomiast Pisa w Dobrym Lesie w ciągu ostatniego tygodnia spadła o 4 cm. To ponad 50 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę