Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 21 lipca 2024 napisz DONOS@

Pochmurny weekend z lekkim śniegiem

Weekend w Polsce zapowiada się pochmurny, z większymi przejaśnieniami zwłaszcza na północy kraju. Będą występowały słabe opady śniegu, a w piątek i w niedzielę także deszczu ze śniegiem oraz deszczu lub mżawki, lokalnie marznące i powodujące gołoledź. W niedzielę nasili się wiatr, który nad morzem powieje w porywach do 65 km/h.

W piątek Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia. W północnej i centralnej części kraju zaznaczy się wpływ mało aktywnego, chłodnego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego morskiego. Przewiduje się w nocy niewielkie wahania, w ciągu dnia powolny wzrost ciśnienia. W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie całkowite z możliwymi opadami śniegu, śniegu z deszczem a nawet marznącego deszczu. Temperatura maksymalna w granicach 2°C. Wiatr słaby, północny i północno-wschodni. 

W sobotę Polska nadal pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia. Znad centralnej nad południową część kraju powoli przemieszczać się będzie rozmywający się, chłodny front atmosferyczny. Pozostaniemy w starej masie powietrza polarnego, któremu towarzyszyć będzie niewielki wzrost ciśnienia.

W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, a także silne zamglenia. Rano lokalnie mgła marznąca, ograniczająca widzialność do100 - 200  m. Temperatura maksymalna około 0°C. Minimalna w nocy -3°C. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych. 

W niedzielę południowo-zachodnia połowa Polski będzie pod wpływem rozległego wyżu znad Atlantyku. Północno-wschodnia część kraju znajdzie się w zasięgu płytkiej zatoki związanej z niżem znad Morza Barentsa oraz związanego z nią frontu atmosferycznego. W związku z tym w rejonie Łomży spodziewane jest zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady śniegu oraz śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę