Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 maja 2024 napisz DONOS@

Magazyny do wynajęcia w Krakowie

Magazyny do wynajęcia w Krakowie mają wiele zalet – dobre położenie, dobrze rozwiniętą infrastrukturę drogową, dogodny rynek konsumencki. Mimo to jest to jeden z najmniejszych obszarów magazynowych w naszym kraju. Małopolska rozwija się jednak i jest tu wiele nowoczesnych parków, które mają powierzchnie logistyczne i przemysłowe. Poniżej prezentujemy atuty tej lokalizacji i przykładowe obiekty.

Powierzchnie magazynowe do wynajęcia – Kraków

Szukając magazynu do wynajęcia w Krakowie, wielu najemców wybiera jednak obiekty na Górnym Śląsku ze względu na większy wybór, lepszą dostępność powierzchni oraz niższe stawki czynszu. Rozwój rynku magazynowego w Krakowie jest zatem hamowany przez rozwój rynku na Górnym Śląsku. Dużym minusem są też wysokie ceny gruntów pod nowe inwestycje oraz brak zapisów planistycznych pod logistykę.

Powierzchnie magazynowe Kraków – zalety

Jednak Małopolska także ma wiele atutów. Taki rynek potrzebuje dostawców, tym bardziej, że w części południowo-wschodniej kraju – aż do granicy z Ukrainą – jest niewiele obiektów. Ten udział przypada zatem magazynom w Krakowie oraz okolicy. Najliczniejszą grupą najemców są operatorzy logistyczni, sieci spożywcze i handlowe. Wynajem powierzchni magazynowych w Krakowie cieszy się wśród nich dużą popularnością.

Przykładowe magazyny do wynajęcia Kraków

7R Park Kraków. Jest to nowoczesne centrum logistyczne klasy A. Zapewnia usługi logistyczne oparte na usłudze autoidentyfikacji towarów. 7R Park znajduje się w Kokotowie na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej.

Dużym plusem tego obiektu jest sąsiedztwo drogi ekspresowej S7 oraz autostrady A4. Można szybko stąd dojechać zarówno na tereny wschodnie, jak i zachodnie kraju. Park Logistyczny Kraków – Kokotów to świetny wybór dla najemców z branży handlowej, logistycznej oraz przemysłowej.

Business Park Cracovia. Są to wysokiej klasy magazyny o powierzchni blisko 4 500 mkw. Powstały niedaleko Krakowa. Lokalizacja to jedna z zalet magazynów w tym regionie. Magazyny znajdują się tylko około 3 km od Myślenic, 18 km od Krakowa, w pobliżu drogi nr 7, czyli tzw. Zakopianki. Powierzchnia gruntów liczy ponad 1,72 ha. Magazyny k. Krakowa są przygotowane do prowadzenia lekkiej działalności produkcyjnej, a także na potrzeby magazynowe.

Magazyny – Kraków. Airport House. To kolejny nowoczesny park magazynowy, przeznaczony jest głównie dla mniejszych najemców. Magazyny znajdują się 9 km od centrum stolicy, w sąsiedztwie lotniska i tras wylotowych, m.in. obwodnicy Warszawy.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę