Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 22 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Podlaskie Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich

Główne zdjęcie
Fot. gov.pl

23 stycznia 2023 roku w Jedwabnem zainaugurowano w województwie podlaskim projekt „Cyfrowe Kola Gospodyń Wiejskich”. Celem jest wsparcie Kół Gospodyń Wiejskich w ich obecności w cyfrowym świecie.

Koła Gospodyń Wiejskich mają na ziemiach polskich blisko 150-letnią tradycję. Członkinie i Członkowie Kół słyną z wytwarzania różnego rodzaju rękodzieła nawiązującego do kultury ich regionu. Program zainspirowany przez małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę ma pomóc pochwalić się tymi wytworami poza swoim terenem.

W ramach projektu „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” przygotowano cykl bezpłatnych warsztatów i spotkań prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Uczestnicy będą mogli nauczyć się praktycznej obsługi sprzętu, korzystania z sieci, komunikacji internetowej czy załatwiania spraw w formie online. Każdy z uczestników znajdzie coś dla siebie, gdyż zajęcia będą prowadzone w podziale na grupy o różnym poziomie zaawansowania. W województwie podlaskim, powiecie łomżyńskim do projektu zgłosiło się 112 osób z 15 KGW. Na projekt „Cyfrowe Koła Gospodyń Wiejskich” przeznaczono ponad 3,7 mln zł z Funduszy Europejskich.

W oficjalnej inauguracji w Jedwabnem udział wzięli:  sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – Adam Andruszkiewicz, posła na Sejm RP Kazimierz Gwiazdowski, wicemarszałek województwa podlaskiego – Marek Olbryś, burmistrz Jedwabnego – Adam  Niebrzydowski, samorządowcy i mieszkańcy powiatu łomżyńskiego.

 

Foto: Fot. gov.pl
Foto: Fot. gov.pl
Foto: Fot. gov.pl
Foto: Fot. gov.pl

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę