Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Narew podnosi się

Główne zdjęcie
Narew

W wyniku ostatnich opadów poziom rzek w regionie podnosi się. Od poniedziałku Narew w Łomży przybrała już 20 cm. Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie wydało dla górnej Narwi ostrzeżenie o przekroczeniu stanów alarmowych.

Z uwagi na dodatnią głównie temperaturę ostatnie opady śniegu topią się. Od poniedziałku 16. stycznia stacja meteorologiczna w Marianowie zarejestrowała około 20 litrów/m2 opadu. W górnej Narwi, niedaleko zalewu Siemionówka w tym czasie spadło 30 litrów wody na 1 m2. Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, w związku ze spływem wód opadowych wydało dla górnej Narwi ostrzeżenie, w którym przestrzega przed wezbraniem wody i przekroczeniem stanów alarmowych. Górny odcinek naszej głównej rzeki w regionie kończy się przy ujściu Biebrzy pod Wizną. Warto zwrócić uwagę na to, że Narew w górnym biegu jest dużo węższą rzeką niż w rejonie Łomży. Pod Wizną bowiem łączy z inną większą rzeką - Biebrzą. 

W Wiźnie stan Narwi w niedzielę 22. stycznia o godz. 8. wynosi 394 cm i do stanu ostrzegawczego brakuje jeszcze 46 cm. W poniedziałek 16. stycznia 2022 roku o godz. 12. stan Narwi w punkcie pomiarowym Łomża/Piątnica wynosił 246 cm. W niedzielę 22. stycznia 2023 roku o godzinie 8. odczyt automatyczny wskazuje 266 cm, co oznacza wzrost o 20 cm. Rzeka przekroczyła granicę górna stanów średnich, jednak do stanu ostrzegawczego (410cm) brakuje jej jeszcze 144 cm. 

W Nowogrodzie w tym czasie poziom podniósł się o 14 cm i wynosi dziś 165 cm. Biebrza w Burzynie w niedzielny poranek sięga 298 cm i do stanu ostrzegawczego brakuje jej 82 cm. 

Natomiast stan Pisy w Dobrym Lesie wynosi zaledwie 88 cm o jest o prawie 50 cm poniżej dolnej granicy stanów średnich. 

Do wtorkowego poranka mogą na naszym terenie występować marznące opady powodujące gołoledź, wynika z prognoz zagrożeń meteorologicznych IMGW. Większe opady śniegu, śniegu z deszczem lub deszczu spodziewane są pod koniec nadchodzącego tygodnia. 

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę