Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Karuzela pogodowa ze śnieżycą w roli głównej

Główne zdjęcie
Zdjęcie ilustracyjne

Dynamicznie zapowiada się weekend w pogodzie. Najpierw czeka nas gołoledź, następnie w sobotę powinniśmy przygotować się na śnieżycę, by z niedzieli na poniedziałek ponownie móc doświadczyć gołoledzi.

W piątek krańce południowe i południowo-wschodnie Polski znajdą się w zasięgu niżu znad Rumunii. Północny zachód będzie na skraju niżu znad Skandynawii, a pozostała część kraju znajdzie się w obszarze lekko podwyższonego ciśnienia, nad którym utrzyma się chłodne powietrze polarne morskie. W północno-wschodniej części kraju spodziewane jest zachmurzenie duże ze słabymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna w ciągu dnia  od 0°C do 2°C. Wiatr słaby, wieczorem wzmagający się do umiarkowanego, zwłaszcza w południowej części regionu, z kierunków północnych.

W sobotę Polska będzie w zasięgu płytkiego niżu przemieszczającego się znad Rumunii nad południową część kraju. Na wschodzie i w centrum zaznaczy się strefa związanego z niżem układu frontów atmosferycznych. Zachód Polski pozostanie w chłodnym powietrzu polarnym morskim, a nad wschodnią część Polski napłynie cieplejsza masa powietrza, której towarzyszyć będą wahania ciśnienia. 

W sobotę spodizewamy się śnieżycy. Prognozowane jest zachmurzenie całkowite i opady śniegu, z czasem mogącymi przechodzić w śniegu z deszczem i deszczu, także marznącego powodującego gołoledź. Przyrost pokrywy śnieżnej w rejonie Łomży może wynieść około 10 cm. IMGW w prognozach zagrożeń od sobotniego poranka do niedzielnego ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny i w porywach do 55 km/h, a na krańcach zachodnich regionu do około 70 km/h, północno-wschodni i północny. 

W niedzielę Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w chłodnym powietrzu polarnym morskim. W rejonie Łomży prognozowane jest zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Poza strefą opadów możliwe silne zamglenia lub mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Wiatr na ogół słaby, północno-wschodni. Ciśnienie zacznie rosnąć.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę