Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Czy pojazdy dziecięce na akumulator są bezpieczne?

Obecnie możemy zauważyć, że na rynku zabawek dla dzieci niezwykle wiele się dzieje. Producenci prześcigają się w swoich pomysłach odnośnie tego, jak zachęcić rodziców do zakupu ich produktów, a także jak dostarczyć najmłodszym jeszcze większych wrażeń. Jednym z bardziej innowacyjnych pomysłów są z pewnością pojazdy dziecięce zasilane akumulatorem. Maluchy dzięki nim mogą poczuć się jak prawdziwi kierowcy, zaś rodzice mają wiele wątpliwości odnośnie kwestii bezpieczeństwa. Wobec tego, czy elektryczne pojazdy dla maluchów są bezpieczne i faktycznie rodzice nie muszą się o to martwić?

Samochody elektryczne dla dzieci i zasada ich działania

Samochody na akumulator dla maluchów to dość złożone pojęcie. Okazuje się, że w asortymencie większości sklepów znajdziemy nie tylko "prawdziwy" samochód, ale także i quad na akumulator oraz wiele innych modeli. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że każdy ze wspomnianych już pojazdów, działa na takiej samej zasadzie. Sercem i jednocześnie silnikiem autka jest akumulator o odpowiedniej pojemności. To on wprawia dany pojazd w ruch i wymaga regularnego ładowania. W pozostałych kwestiach, to dziecko samo jest odpowiedzialne za wybieranie kierunku jazdy, hamowanie i inne czynności jakie podejmie. Analogicznie, akumulatory tracą swoją moc, więc przed ponownym uruchomieniem samochodziki będą musiały być ponownie naładowane. Maluchy mają w nich dość dużą dowolność i z pewnością taki prezent dostarczy im wiele świetnej zabawy i mocnych wrażeń.

Pojazdy na akumulator dla maluchów - czy posiadają systemy zabezpieczeń?

Samochód czy motor na akumulator dla maluchów musi w dalszym ciągu spełniać restrykcyjne wymogi Unii Europejskiej w zakresie produktów dla dzieci. Można więc bez wątpienia powiedzieć, że muszą one również posiadać systemy zabezpieczeń. Rodzice pewnie zdają sobie sprawę z tego, że na pewnym etapie rozwoju dziecka, jego samodzielność i zdolność reakcji nie są jeszcze w pełni rozwinięte. Wobec tego, w pojazdach na akumulator znajdziemy przede wszystkim pilot, który pozwoli również rodzicom kontrolować poczynania młodego kierowcy. W najbardziej "kryzysowych" sytuacjach, mogą oni wykorzystać przycisk nagłego odcięcia zasilania, który spowoduje niemalże natychmiastowe zatrzymanie pojazdu. Choć może to doprowadzić do frustracji małego kierowcy, to jednak pomoże ze zdwojoną mocą zadbać o jego bezpieczeństwo. Jak więc widać, samodzielność malucha - choć dalej pozostaje dość duża - to jednak może być pod pełną kontrolą rodziców.

Autka na akumulator - odporność i jakość, która podnosi poziom bezpieczeństwa 

W przypadku kiedy mówimy o systemach zabezpieczeń w autkach na akumulator dla maluchów, warto skupić się również na innych aspektach, które związane są bezpośrednio z ich konstrukcją. Pojazdy ten zwykle wykonane są z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, które mimo tego, że zachowują swoją elastyczność, to jednak w dalszym ciągu są odporne na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu, nawet mocniejsza "kolizja" z wysokim krawężnikiem czy drzewem w ogrodzie, nie narazi dziecka na jakikolwiek uszczerbek na zdrowiu. Na uwagę zasługują także koła, które nie generują najmniejszego hałasu i odpowiadają za zwiększoną przyczepność do podłoża. Wbrew pozorom, te lekkie samochodziki i inne pojazdy na akumulator nie dają się tak łatwo przewrócić. Znów jest to więc aspekt, który warunkuje odpowiednie zabezpieczenie malucha. Można więc się domyślić, że rodzice wręczając dziecku taki prezent, nie mają najmniejszych powodów do obaw o jego bezpieczeństwo.

tekst płatny


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę