Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Deszczowy i wietrzny weekend

W ciągu najbliższych dni przeważać będzie zachmurzenie duże z opadami deszczu, jedynie przejściowo w sobotę więcej przejaśnień i rozpogodzeń – prognozuje IMGW. Będzie wietrznie, zwłaszcza w niedzielę, kiedy porywy wiatru mogą osiągać do 60 km/h. Pomimo dużego zachmurzenia i silnego wiatru będzie ciepło, w granicach 6-7°C.

W piątek Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Morza Północnego, który wraz z układem frontów atmosferycznych przemieszczać się będzie na wschód. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie, którym towarzyszyć będą niewielkie wahania ciśnienia. W północno-wschodniej części kraju prognozowane jest zachmurzenie całkowite. Będzie padał deszcz. Temperatura maksymalna w ciągu dnia w granicach 7-9°C. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

W sobotę Polska będzie pod wpływem układu niżowego znad Skandynawii i Bałtyku, jedynie na południowym zachodzie przejściowo zaznaczy się wpływ słabego klina wyżowego znad Europy Południowej. Nadal napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne morskie. Ciśnienie wzrośnie. Spodziewane jest zachmurzenie duże, z przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna do 7°C. Wiatr na ogół umiarkowany i porywisty, lokalnie w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. 

W niedzielę Polska znajdzie się pod wpływem niżu znad Skandynawii, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Za frontem zacznie napływać chłodniejsze powietrze polarne morskie, a ciśnienie będzie spadać.

W rejonie Łomży spodziewane jest  zachmurzenie duże, z okresowymi opadami deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie 6-8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy oraz południowo-zachodni. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę