Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 08 grudnia 2023 napisz DONOS@

Ruszyły „światła” w Chojnach

Główne zdjęcie
Skrzyżowanie w Chojnach Młodych

Wreszcie, po prawie dwóch latach od podpisania umowy, zaczęła działać sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z DK61 w Chojnach. Ma być teraz bezpieczniej dla pieszych i kierowców.

12 marca 2021 roku w obecności ministrów, w tym ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, posłów i samorządowców podpisano umowę na wykonanie sygnalizacji świetlnej, chodników i oświetlenia na skrzyżowaniu drogi krajowej 61 z drogami powiatowymi. Mimo, że „inwestycja nieduża” - jak określał ją minister Adamczyk, to oddanie jej ludziom zajęło aż 22 miesiące. Dlaczego, pytali mieszkańcy, którzy organizowali blokady drogi by zmobilizować władze do działania.  

Problemem okazała się szerokość, a konkretnie szerokość zjazdów. Jak się bowiem okazało, po zainstalowaniu świateł zjazdy w drogi powiatowe okazały się na tyle wąskie, że rolnicy jadąc z maszynami, nie mieścili w wyznaczonym utwardzeniu. O poprawę i dostosowanie do rzeczywistości wystąpiła Gmina Łomża. Ministerstwo przyjęło to do wiadomości, ale za „dodatkową” pracę chciało obciążyć samorząd. Cała inwestycja kosztowała około 1 miliona zł, a  dodatkowe prace wyniosły ponad 10%. Dlaczego gmina ma płacić za remont drogi krajowej, nie wiadomo. Pat trwał jednak trwał, a w międzyczasie dochodziło w tym miejscu do wypadków. 

Wreszcie, 11 stycznia 2023 roku sygnalizacja świetlna w Chojnach Młodych zaczęła działać. Są już pierwsi kierowcy, którzy jadąc z przyzwyczajenia DK61 przejechali na czerwonym świetle to skrzyżowanie.

Uważajmy.

 

Będzie skrzyżowanie ze światłami w Chojnach Młodych


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę