Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lutego 2023 napisz DONOS@

Łatwiej o mandat na Starym Rynku

Na Stary Rynek powróciła strefa zamieszkania. Oznacza to nowe szczególne zasady ruchu drogowego i łatwiej o mandat.

Od wtorku 10. stycznia 2023 roku wokół Starego Rynku obowiązuje strefa zamieszkania. W takim obszarze pieszy ma wieksza swobodę poruszania się i ma pierwszeństwo przed pojazdami. Podobne przepisy obowiązywały w tym miejscu już wcześniej - przypomina Ratusz, ale na czas rewitalizacji centralnego placu miasta zawieszono. Prawo o Ruchu Drogowym mówi, że strefa zamieszkania to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na których obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami.

Właśnie we wtorek rano służby miejskie powiesiły znaki drogowe D-40 wprowadzające strefę zamieszkania wokół Starego Rynku. W praktyce oznacza to, że pieszy ma zawsze pierwszeństwo przed pojazdami. Maksymalna prędkość jazdy na takim terenie wynosi do 20 km/h, a parkować można tylko i wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Z informacji urzędu wynika, że na Starym Rynku wyznaczono „około 50 miejsc postojowych”. Parkowanie poza tymi miejscami może skończyć się mandatem Straży Miejskiej w wysokości 100 zł i 1 punktem karnym – przestrzega Ratusz. 

Bezpłatne parkingi w centrum miasta znajdują się: przy ulicy Krzywe Koło, za Ratuszem przy ulicy Zatylnej, obok Muzeum na ulicach Giełczyńskiej i Dwornej a także na Placu Niepodległości. 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę