Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 18 maja 2024 napisz DONOS@

Przeładowane ciężarówki

Główne zdjęcie
Fot. Policja

Kilkanaście przeładowanych ciężarówek stwierdzili policjanci podczas poniedziałkowej akcji „Tonaż”. Wspólnie z Inspektorami Transportu Drogowego sprawdzali w Łomży na DK61 samochody dostawcze.

W poniedziałek 9. stycznia 2023 roku, w punkcie kontrolnym przy ulicy Zjazd w Łomży na DK61, policjanci z łomżyńskiej drogówki i inspektorzy ITD przeprowadzali kontrole pojazdów dostawczych. Sprawdzali stan techniczny pojazdów, sposób zabezpieczenia ładunków, prędkość i czas pracy kierowców. Z komunikatu wynika, że 18 z nich było przeładowanych, 5 nie miało zabezpieczonego sypkiego ładunku, a trzech kierowców przekroczyło prędkość. W sumie skontrolowano 66 pojazdów, w tym 26 samochodów ciężarowych powyżej 10 ton.

Policjanci ujawnili łącznie 61 wykroczeń, gdzie 31 dotyczyło przewinień popełnionych przez kierowców samochodów ciężarowych. Policjanci podsumowują, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi, a za usterki techniczne zatrzymano 5 dowodów rejestracyjnych. 

Wysokość mandatu za przekroczenie ładunku waha się od 20 złotych do 3 tysięcy złotych i nie wiąże się z punktami karnymi.

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę