Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 maja 2024 napisz DONOS@

Na krótko idzie zmiana pogody

Marznący deszcz i spadek temperatury poniżej zera stopni Celesjusza czeka nas w ciągu najbliższych godzin. Wędrująca na wschód strefa frontowa związana z niżem Axel zaciągnie nad północno-wschodnią Polskę chłodne powietrze.

Przełom roku okazał się rekordowy, a osiągnięte 1 stycznia 2023 roku w Jodłowniku w województwie małopolskim 19,0°C zostało nowym rekordem stycznia w Polsce. Także w Łomży tego dnia było ciepło i temperatura oscylowała wokół 15°C. Nadciąga ochłodzenie i przez kilka najbliższych dni będzie towarzyszyć nam mróz.

Niż Axel i związane z nim fronty przesuwają się na wschód w kierunku Rosji, ale - jak czytamy na dobrapogoda24.pl – kręci się odwrotnie do wskazówek zegara ściąga coraz chłodniejsze powietrze, szczególnie w północno-wschodnie rejony kraju. Temperatura przez całą dobę spadnie poniżej zera stopni Celesjusza, a nocami miejscami może osiągać -10°C. Czeka nas duży kontrast temperatury między północną, a południową Polską. Prognozowany mróz ma być jednak znacznie słabszy niż wskazywały to modele jeszcze kilka dni temu, z których wynikał nawet 20 stopniowy mróz.

W ciągu najbliższych godzin w rejonie Łomży spodziewane są opady deszczu, które przejdą w opady śniegu. W nocy temperatura spadnie poniżej zera. Oznacza to oblodzenia. IMGW wydało ostrzeżenie meteorologiczne 1 stopnia, w którym prognozuje zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna wyniesie około -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -8°C. Ostrzeżenie obowiązuje od godziny 22 dziś do 8 rano w piątek. 

W Trzech Króli temperatura w Łomży wyniesie w ciągu dnia około -7°C. Wieczorem spodziewane są opady śniegu i wzrost temperatury do -4°C.

W sobotę i niedzielę mróz będzie już minimalny, -1°C. Niedziela już bez opadów. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę