Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 23 kwietnia 2024 napisz DONOS@

"Nie" zastraszaniu mediów

Główne zdjęcie
Screen Youtube

W ramach solidarności z TVN wiele redakcji w całej Polsce, w tym 4lomza.pl, publikuje reportaż wyemitowany na antenie TVN24 „Siła kłamstwa”. Rolą mediów jest patrzenie każdej władzy na ręce i na sposób wydatkowania przez nią publicznych pieniędzy. To prawo i obowiązek mediów.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po skardze Antoniego Macierewicza sprawdza, czy reportażem "Siła kłamstwa" stacja telewizyjna naruszyła warunki koncesji. 

„Postępowanie dotyczyć będzie w szczególności ustalenia, czy audycja pt. „Czarno na białym: siła kłamstwa” wyemitowana w programie TVN24 i TVN zawiera treści naruszające art. 18 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji, poprzez propagowanie nieprawdziwych informacji oraz działań sprzecznych z polską racją stanu i zagrażających bezpieczeństwu publicznemu.  Przewodniczący KRRiT będzie również badać w jakim stopniu ewentualne rozpowszechnianie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji narusza warunki koncesji udzielonej TVN S.A. na nadawanie programu pod nazwą TVN” - pisze KRRiT. 

TVN w wydanym oświadczeniu pisze, że we wspomnianym reportażu poddała w wątpliwość rzetelność prac tzw. podkomisji smoleńskiej. „Ujawniliśmy przemilczane fakty z amerykańskiego raportu NIAR oraz relacje osób, które uczestniczyły w pracach podkomisji smoleńskiej" - czytamy.

Celem mediów jest informowanie społeczeństwa o działaniach każdej władzy, w szczególności o faktach, które owa władza chce ukryć. 

"Na wniosek Antoniego Macierewicza Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, zamiast stać na straży wolności słowa, chce nas za to ukarać. Celem takiej kary jest wyłącznie próba ograniczenia krytyki dziennikarskiej związanej z działalnością podkomisji. Jest to niedopuszczalne w świetle konstytucyjnych zadań prasy, która jest zobowiązana do kontroli instytucji publicznych. W TVN będziemy publikować fakty niezależnie od tego, dla kogo są one niewygodne. Nasi widzowie mają prawo wiedzieć, czego władza nie chce ujawniać. Na tym polega wolność słowa - powiedziała w poniedziałkowych "Faktach" – przeczytała na koniec Faktów TVN Anita Werner. 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę