Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 18 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Nowy dyrektor nowego centrum

Główne zdjęcie
Dyrektor CK Gminy Łomża Mariusz Rytel i Piotr Kłys, wójt Gminy Łomża (fot. Gmina Łomża)

Mariusz Rytel został dyrektorem nowo powstałego Centrum Kultury Gminy Łomża. Jednostka powstała z połączenia Biblioteki Publicznej Gminy Łomża z Podgórza i Gminnego Ośrodka Kultury w Pniewie.

1 stycznia 2023 roku rozpoczęło działalność Centrum Kultury Gminy Łomża w Podgórzu, które zastąpiło działające do tej pory: bibliotekę publiczną i GOK. Na połączenie gminnych placówek zgodę wyraził Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Rada Gminy Łomża uchwałę o połączeniu placówek podjęła pod koniec października. 

„Połączenie placówek umożliwi bardziej efektywne wykonywanie zadań gminy w zaspakajaniu potrzeb wspólnoty samorządowej w sferze kultury, z należytym uwzględnieniem potrzeb czytelniczych i edukacyjnych mieszkańców” - oceniają władze gminy. 

Mariusz Rytel wygrał konkurs i z dniem 1 stycznia 2023 roku został powołany przez Wójta Gminy Łomża Piotra Kłysa na dyrektora placówki. Nowy dyrektor ma 45 lat i, co podkreślają władze, jest mieszkańcem Gminy Łomża. Ukończył Wydział Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Humanistycznej A. Gieysztora w Pułtusku oraz Studia podyplomowe w zakresie Animator i Manager Kultury w Wyższej Szkole Kadr Menadżerskich w Koninie. Przez 15 lat pracował jako dziennikarz, reporter, publicysta, prezenter i wydawca m.in. w Radiu Nadzieja w Łomży, Polskim Radiu Białystok czy w oddziale białostockim Telewizji Polskiej. W Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa pełnił m.in. funkcję rzecznika prasowego, a ostatnio w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. 

W latach 2004-2016 Mariusz Rytel był felietonistą 4lomza.pl Gazety Bezcennej, zjednując sobie liczne grono czytelników. Dziękujemy.

źródło: Gmina Łomża

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę