Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 31 maja 2024 napisz DONOS@

Dla kierowców wzrost cen może być niższy od inflacji.

Rok 2022 zakończył się największą od pięciu lat obniżką średniej składki OC. Właściciele pojazdów płacili za obowiązkowe ubezpieczenie średnio o 16% mniej niż w 2021 roku. Najwięcej oszczędzały jednak osoby, które zawierały umowę OC w pierwszej połowie roku. Biorąc pod uwagę sytuację na rynku ubezpieczeń, na podwyżki w 2023 roku powinni być przygotowani wszyscy kierowcy.

Od połowy czerwca 2022 roku ubezpieczyciele uzyskali dostęp do informacji na temat punktów karnych kierowców. „Na cenę ubezpieczeń wpływa historia jazdy, wiek kierowcy, moc silnika”- twierdzi Izabela Żukowska właścicielka firmy Multi Ubezpieczenia w Łomży. https://multilomza.pl/galeria/

Czy każdy kierowca odczuje wzrost cen ?

Konkurencyjność na rynku ubezpieczeń jest duża. Klienci oczekują rozsądnych cen, a badania pokazują, że jeszcze bardziej oczekują profesjonalnej obsługi. „Dzięki porównywarce ubezpieczeń Nasi klienci po 10 minutach otrzymują wydruk cen jakie proponują Tworzywa Ubezpieczeniowe i wybiera najkorzystniejszą ofertę - informuje Izabela Żukowska z Multi Ubezpieczenia w Łomży.

1.jpg

Na całym rynku ubezpieczeń ubezpieczyciele po 3 kwartałach 2022 roku wypłacili:

- 2 mld zł z ubezpieczeń komunikacyjnych (OC+AC)

- 7,1 mld zł z pozostałych ubezpieczeń majątkowych i osobowych

- 4,5 mld zł z ubezpieczeń na życie.

Źródło Polska Izba Ubezpieczeń https://piu.org.pl/

2.jpg

UWAGA na liczby, definicje, wykluczenia.

Produkty ubezpieczeń dobrowolnych takich jak ubezpieczenia nieruchomości, na życie, podróżne są obecnie na światowym poziomie. Łącznie po 3 kwartałach 2022 roku firmy wypłacili klientom 11,6 mld. „Najczęściej w naszym biurze klienci zgłaszają szkody z tytułu zalania, przepięcia, uszkodzenia auta. Duża grupa klientów ubezpieczając swój majątek na pierwszym miejscu stawia szeroki zakres polisy, definicje, brak włączeń odpowiedzialności w polisie” - to wszystko wypływa na cenę - podsumowuje Izabela Żukowska z firmy Multi Ubezpieczenia w Łomży.

https://multilomza.pl/kontakt/

tekst płatny

 


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę