Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 maja 2024 napisz DONOS@

Prezydent Duda, biskup ordynariusz, Kaczyński i Tusk z życzeniami

Główne zdjęcie
Fragment szopki domowej Grażyny Macedońskiej z 2020 roku

Wśród wielu życzeń składanych z okazji Świąt Bożego Narodzenia, prezentujemy życzenia Prezydenta RP Andrzeja Dudy wraz z małżonką, ordynariusza łomżyńskiego bpa Janusza Stepnowskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonka życzą, aby „ten wyjątkowy czas przyniósł nam wszystkim umocnienie i wyciszenie. Niech odnowi łączące nas więzi i pozwoli zapomnieć o troskach”. Prezydent przypomniał  o niełatwym mijającym roku, w tym o agresji na sąsiada – Ukrainę. „Właśnie tego życzymy Państwu najbardziej. Pokoju na świecie i u naszych granic, a przede wszystkim pokoju w naszych sercach, abyśmy razem mogli pokonać wszelkie trudności”.

 

 

Biskup Janusz Stepnowski pisze, że

„Uroczystość Narodzenia Pańskiego przypomina nam prawdę o tym, że „Syn Boży stał się człowiekiem, abyśmy mogli stać się dziećmi Bożymi”. Bóg w Nowonarodzonym Dziecięciu ofiarowuje nam swoją miłość i zbawienie. Bliskość Chrystusa, którego imię brzmi Emmanuel, jest dla nas źródłem nadziei i pokoju.

Radość Świąt Bożego Narodzenia przeżywamy w Kościele Chrystusowym, do którego każdy z nas został wezwany po imieniu. Jest on domem komunii i miłości, w którym bije dla nas źródło Bożego życia. Niech doświadczenie spotkania Syna Bożego narodzonego w Betlejem, będzie dla każdego z Was, Bracia i Siostry, światłem i mocą niebieskiej łaski na drogach codzienności. Światło betlejemskiej nocy niech opromienia Wasze rodziny, by wzrastały w świętości. 

Wraz z Biskupem Tadeuszem życzę Wam, drodzy Diecezjanie, pokoju, nadziei i błogosławieństwa, które przynosi nam Nowonarodzony Jezus – prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek. Niech te Święta, spędzone w gronie najbliższych, rodziny i przyjaciół, przez doświadczenie wspólnoty i braterstwa, przyniosą Wam radość i spokój pośród codziennych trosk. Podczas świątecznych spotkań nie zapomnijmy o modlitwie za umęczony wojną naród ukraiński, aby dla nich zaświeciła gwiazda betlejemska przynosząca pokój, wolność i bezpieczne życie.”

Jarosław Kaczyński, prezes PIS, partii rządzącej w życzeniach mówił o zwycięskim pokoju dla Ukrainy, wolności i demokracji. 

„Wierzę, że przyszły rok przyniesie pokój, zwycięski pokój dla Ukrainy. Zwycięski pokój dla wolności i demokracji. Że przyniesie zakończenie kryzysu gospodarczego”. „Wierze, że przyniesie zwycięstwo sił patriotycznych, które chcą Polski niepodległej, Polski dbającej o interesy wszystkich obywateli, Polski zasobnej, Polski, która będzie ciągle pięła się w górę". „Zdrowych, dobrych, wesołych, błogosławionych świąt i wszystkiego dobrego w rodzinach i środowiskach”

 

 

Donald Tusk lider największej opozycyjnej partii PO mówił o wysokich cenach i nadziei. "Światło zawsze wygrywa z mrokiem. Życzę wam ciepłych i rodzinnych świąt”. 

 

Życzenia zawarte w "Modlitwie" Bułata Okudżawy, tu w wykonaniu Stanisława Sojki oddają najlepiej to, czego pragnie życzyć Państwu redakcja 4lomza.pl. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę