Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 29 lutego 2024 napisz DONOS@

Kolejna edycja akcji ,,Zabłyśnij w Łomży”

Ponownie pod Komendą Miejską Policji można bezpłatnie wziąć opaski odblaskowe, które w reflektorach samochodów sprawiają, że piesi są lepiej widoczni. Znak z odblaskami ,,Zabłyśnij w Łomży” usytuowany jest przed wejściem do budynku komendy.

Jesienno-zimowa aura, krótszy dzień i brak odzieży odblaskowej sprawia, że kierowcy często zbyt późno dostrzegają pieszego. Stwarza to niebezpieczne sytuacje na drogach, i może skończyć się tragedią dla obu stron. Prawo o ruchu drogowym nakłada obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po zmierzchu poza terenem zabudowanym. W granicach miejscowości takiego obowiązku nie ma, co nie oznacza, że doskonale widać pieszych, nawet przy oświetleniu ulicznym. Dlatego policjanci analizując statystyki zdarzeń drogowych z udziałem pieszych wrócili do akcji rozdawania odblasków. Opaski ufundował Urząd Miejski i każdy mieszkaniec, nie tylko Łomży, może podejść pod „rogaty słupek” z napisem „Zabłyśnij w Łomży” i wziąć sobie opaskę odblaskową. Policjantki z biura prasowego zapewniają, że w godzinach 7:30 – 15:30 uzupełniane są braki w odblaskach. 

Pamiętajmy, odblaski pomagają i chronią pieszych, a kierowcom pozwalają na odpowiednio wczesną reakcję. W pierwszej edycji akcji ,,Zabłyśnij w Łomży” rozdano blisko 8 tysięcy odblasków. Jak podsumowują policjanci „Elementy odblaskowe znikały błyskawicznie”.

Akcja "Zabłyśnij w Łomży" potrwa do wyczerpania zapasów. 

 

Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę